پنج شنبه , ۲۵ شهریور ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
سازمان ملل: دستکم ۲۰۰ گور دسته‎جمعی در عراق وجود دارد

سازمان ملل: دستکم ۲۰۰ گور دسته‎جمعی در عراق وجود دارد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از فرانس‌پرس، سازمان ملل در گزارشی که امروز سه‌شنبه منتشر شد، شمار گورهای دسته‌جمعی به‌جا مانده از دوره سیاه حضور داعش در عراق را بیش از ۲۰۰ مورد اعلام کرد.

تا زمان انتشار این گزارش، هیأت مساعدت سازمان ملل متحد برای عراق (UNAMI) و کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل، وجود ۲۰۲ گور دسته‌جمعی را در استان‌های نینوا، کرکوک، صلاح‌الدین و الانبار واقع در مناطق شمالی و غربی عراق تایید کرده‌اند حال آنکه احتمالاً شمار گورهای دسته‌جمعی از این نیز بیشتر است.

درحالیکه گمانه‌زنی درخصوص تعداد قربانیان مدفون‌شده در این گورها دشوار است؛ کوچکترین آنها در غرب موصل، ۸ جنازه را در خود جای داده حال‌آنکه بزرگترین آنها در جنوب موصل قرار دارد و احتمالاً هزاران جنازه را در خود جای داده است.

 همچنین احتمال وجود سرنخ‌های پزشکی قانونی برای شناسایی قربانیان و گمانه‌زنی درباره حجم جنایاتی که نسبت به آنها روا شده، وجود دارد.

در فاصله زمانی ژوئن ۲۰۱۴ تا دسامبر ۲۰۱۷، داعش موفق به اشغال مناطق بزرگی از عراق شد که جز وحشت، ترور و نقض حقوق بشر، دستاورد دیگری نداشت.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : سازمان ملل: دستکم ۲۰۰ گور دسته‎جمعی در عراق وجود دارد

سازمان ملل: دستکم ۲۰۰ گور دسته‎جمعی در عراق وجود دارد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش