چهارشنبه , ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
سازمان ملل خواهان ازسرگیری مذاکرات سوریه با حضور ایران و ترکیه شد

سازمان ملل خواهان ازسرگیری مذاکرات سوریه با حضور ایران و ترکیه شد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از دویچه وله، «گیر پدرسون» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، همزمان با دهمین سالگرد آغاز بحران در این کشور، خواهان از سرگیری فوری گفتگوهای صلح شد.

وی همچنین خواستار آن شد تا علاوه بر کشورهای دارای حق وتوی شورای امنیت، ایران، ترکیه، کشورهای عربی و اتحادیه اروپا نیز در این گفتگوها دخیل باشند.

این در حالی است که روز گذشته، وزرای خارجه آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان و ایتالیا با صدور بیانیه ای مشترک، ضمن جانبداری از گروه‌های تروریستی در سوریه، ادعاهای بی اساسی علیه دمشق مطرح کردند.

آنها مدعی شدند انتخابات ریاست‌جمهوری سوریه که قرار است سال جاری میلادی برگزار شود، «نمی تواند آزاد یا عادلانه» باشد!

در این بیانیه، ضمن تاکید بر پایبندی به حل مسالمت آمیز بحران سوریه طبق قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل، بار دیگر به ادعای متوسل‌شدن دولت سوریه به تسلیحات شیمیایی اشاره شده است.

آمریکا و اروپا در حالی دولت دمشق را مسئول نابسامانی اوضاع سوریه معرفی می کنند که فراموش کرده اند تلاش آنها برای براندازی «بشار اسد» رئیس جمهور قانونی سوریه از راه کمک مالی و تسلیحاتی به معارضان سوری بود که به تنش ها در این کشور دامن زد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : سازمان ملل خواهان ازسرگیری مذاکرات سوریه با حضور ایران و ترکیه شد

سازمان ملل خواهان ازسرگیری مذاکرات سوریه با حضور ایران و ترکیه شد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش