• Home
  • ساخت دستگاه تولید کننده موج آب با ارتفاع و طول قابل برنامه ریزی

ساخت دستگاه تولید کننده موج آب با ارتفاع و طول قابل برنامه ریزیبه گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر،  محققان در پارک فناوری پردیس موفق به ساخت دستگاه مولد موج آب قابل برنامه ریزی شدند که در کانال های آب مورد استفاده قرار می گیرد.

عملکرد این دستگاه به گونه ای است که با اتصال صفحه با اندازه‌های متناسب با ظرفیت اکچویتور دستگاه و حرکت پیستونی یا زاویه‌ای آن در داخل کانال آب با دامنه و سرعت‌های معین شده، موج آب با ارتفاع و طول موج مورد نظر تولید می‌شود.

صنایع دریایی، آزمایشگاه‌های هیدرولیک کانال‌های باز دانشکده‌های عمران و صنایع ساخت شناور نیاز به این دستگاه دارند.

 این دستگاه دارای قابلیت‌هایی چون تنظیم ارتفاع موج، قابلیت تنظیم طول موج، اندازه‌گیری و ذخیره نیروی موج تولیدشده در ابتدا و انتهای کانال (فیدبک نیروی موج)، اندازه‌گیری و ذخیره ارتفاع موج تولید شده است.

کشورهای امریکا، آلمان، فرانسه دارای این فناوری هستند و نمونه بومی از مزیت‌هایی چون قابلیت برنامه‌ریزی برای تولید امواج با طول و دامنه تعریف شده با ترتیبات خاص و تولید موج با الگوریتم فیدبک‌دار و دینامیکی برخوردار است.

این طرح در یکی از شرکت های دانش بنیان پارک فناوری پردیس به نتیجه و تولید رسیده است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: ساخت دستگاه تولید کننده موج آب با ارتفاع و طول قابل برنامه ریزی

ساخت دستگاه تولید کننده موج آب با ارتفاع و طول قابل برنامه ریزی