یکشنبه , ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
زنگ هشدار ردیاب دود در ایستگاه فضایی بین المللی فعال شد!

زنگ هشدار ردیاب دود در ایستگاه فضایی بین المللی فعال شد!


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل ازاسکای نیوز، روز گذشته زنگ هشدار یک ردیاب دود در بخش روسی ایستگاه فضایی بین المللی به صدا درآمد.

البته راسکاموس (سازمان فضایی روسیه) در توئیتر اعلام کرد تمام سیستم‌های ماژول «زوزدا»(Zvezda)سالم هستند و پیاده روی برنامه ریزی شده نیز بدون تغییر انجام خواهد شد.

در بیانیه توییتری راسکاموس نوشته شده بود: زنگ هشدار یک ردیاب دود در ماژول «زوزدا» هنگام فرایند خودکار شارژ باتری‌ها فعال شد.

در این ماژول بخش‌هایی برای استراحت فضانوردان در نظر گرفته شده است.

اما خبرگزاری روسی ریانووستی در خبری اعلام کرد اولگ نوویتسکی فضانورد روسی به مقر کنترل مأموریت اعلام کرد دود را در ماژول دیده و حس کرده است. همچنین توماس پسکه فضانورد فرانسوی حاضر در ایستگاه بین المللی نیز گفته بود بوی پلاستیک یا تجهیزات الکترونیکی سوخته در بخش روسی ایستگاه فضایی بین المللی به مشام می رسیده است.

این در حالی است که اخیرا ایستگاه فضایی بین المللی با چند حادثه روبرو شده است. در یکم سپتامبر نیز یک مقام روسی هشدار داد به دلیل تجهیزات قدیمی ممکن است این آزمایشگاه فضایی با خسارت‌هایی جبران نشدنی روبرو شود.

زیرا فضانوردان روس شکاف‌هایی در بخش‌هایی از ایستگاه رصد کرده بودند که در طول زمان عمیق‌تر می‌شود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: زنگ هشدار ردیاب دود در ایستگاه فضایی بین المللی فعال شد!

زنگ هشدار ردیاب دود در ایستگاه فضایی بین المللی فعال شد!

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش