یکشنبه , ۹ آذر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
زاینده رود فردا بازگشایی می شود

زاینده رود فردا بازگشایی می شود


حسن ساسانی  با اعلام بازگشایی دریچه های سد زاینده رود برای توزیع آب کشاورزی در شبکه های غرب و شرق استان اصفهان اظهار داشت: زمان توزیع آب کشاورزی در بامداد ۲۱ آبان ماه خواهد بود.

۱۲۰ میلیون متر مکعب برای نوبت اول کشت پاییزه توزیع می شود

وی افزود: مجموع میزان حجم توزیع آب برای کشت پاییزه کشاورزان شرق و غرب استان اصفهان  ۱۲۰ میلیون متر مکعب از سد زاینده رود است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان اصفهان با اشاره به تامین آب نوبت اول برای کشت به هنگام پاییزه در مدت ۲۰ روز تصریح کرد: دبی آب خروجی از بامداد بیست و یکم به  ۷۵ مترمکعب برثانیه افزایش می یابد.

ساسانی اعلام کرد: میزان ذخیره کنونی سد زاینده رود ۴۲۶ میلیون متر مکعب است و میزان حجم ورودی به این سد ۱۳و خروجی آن ۲۴ مترمکعب بر ثانیه است.

کاهش ۲۴ درصدی بارشها نسبت به مدت مشابه سال گذشته

وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی ها به گونه ای است که حجم مخزن سد زاینده رود در پایان سال آبی جاری از ۴۵۰ میلیون متر مکعب کاهش نیابد، ابراز داشت: میزان بارش های امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲۴ درصد کاهش یافته است و نسبت به بلندمدت با کاهش ۴۰ درصدی همراه است.

  ۴۶

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : زاینده رود فردا بازگشایی می شود

زاینده رود فردا بازگشایی می شود

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش