ریشه اساسی مشکلات فاصله گرفتن از فرهنگ است

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: ریشه اساسی مشکلات فاصله گرفتن از فرهنگ است در اخبار فرهنگی

به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا، محمدعلی نجفی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان البرز که روزچهارشنبه برگزار شد ضمن تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی افزود: امسال سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب را جشن گرفته و مهیای برگزاری چهلمین سالگرد این ایام مبارک خواهیم شد.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی انقلابی ارزشی و فرهنگی بود، از این رو اندیشه نظام و دولت این بود که تمامی امور در حوزه های مختلف باید پیوست فرهنگی داشته باشند.
وی افزود: در البرز به عنوان استانی مهاجرپذیر، پرداختن به ریشه های فرهنگی و ارتقا و ترویج فرهنگ دینی و اسلامی از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه اگر تنوع اقوام با فرهنگ درستی کنار یکدیگر قرار نگیرند منشا تهدیدات خواهد شد.
استاندار البرز اضافه کرد: مشکلات دیگری که در استان شاهد آنها هستیم رشد مهاجرت بدون در نظر گرفتن شاخص های اساسی و مهم اعم از زیرساخت های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و … می باشد که این امر منجر به حاشیه نشینی و بروز مشکلاتی در حوزه های گوناگون خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه دراستان البرز حدود ۷۰۰ هزار نفر در حاشیه های شهر زندگی می کنند، گفت: رسالت و اخلاق انقلابی ما ایجاب می کند که برای حضور چنین جمعیتی برنامه ریزی کرده و شرایط زندگی را برای آنها مهیا کرد ولی از سوی دیگر باید از رشد حاشیه نشینی نیز پیشگیری کرد.
نجفی افزود: گاهی باور اشتباهی وجود دارد که بیکاری و فقر را عامل مشکلات فرهنگی و بزه کاری می دانند ولی در بسیاری از خانواده های متمول نیز می توان فقر فرهنگی و معضلات ناشی از آن را مشاهده کرد.
وی خاطرنشان کرد: مسئولیت دبیرخانه شورای فرهنگی عمومی استان بسیار خطیر بوده چراکه فرهنگ عمومی فراتر از دولت دیده شده است.
استاندار البرز با تاکید بر ضرورت ایجاد بستری برای تدبر در مفاهیم قرآن برای جوانان گفت: جوانان باید احساس کنند که قرآن بعنوان چراغ راه و راهنمایی کاربردی در زندگی محسوب می شود.
وی افزود: برای ارتقا فرهنگ عمومی باید از ظرفیت رسانه ها، هنرمندان و ورزشکاران بهره برداری کرد چراکه الگو سازی از این طریق با شکل درستی صورت می گیرد.
نجفی ادامه داد: باید ارزش های اصیل فرهنگی و دینی را در کشور نهادینه کرده و در این راستا از تمامی ظرفیت های موجود بهره برد تا انقلاب اصیل فرهنگی و ارزشی اسلامی همچنان پایدار و مستحکم باقی بماند.
۱۵۳۵/ ۶۱۵۵خبرنگار: حکیمه کشاورز** انتشار دهنده : محمد عزیزپور

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : ریشه اساسی مشکلات فاصله گرفتن از فرهنگ است

ریشه اساسی مشکلات فاصله گرفتن از فرهنگ است

۲۴ January 2018 | 4:46 pm

دوره بازرسی جوش