یکشنبه , ۲۵ مهر ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
رونق معاملات اسناد خزانه اسلامی/۱۵۹ میلیارد ریال اخزا معامله شد

رونق معاملات اسناد خزانه اسلامی/۱۵۹ میلیارد ریال اخزا معامله شد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، رکوردشکنی‌های شاخص کل فرابورس طی روزهای اخیر به عبور این نماگر از کانال ۲۰۰۰ واحدی انجامید و بدین ترتیب آیفکس با ۳.۲۴ درصد در ارتفاع ۲۰۱۲ واحدی ایستاد. شاخص کل فرابورس که روز گذشته با ۲.۵ درصد رشد در ارتفاع یک هزار و ۹۴۹ واحدی قرار گرفته بود امروز توانست در پی رشد ۶۳ واحدی برای نخستین بار از کانال دو هزار واحدی عبور کند و رکورد جدیدی را در تاریخ ده‌ساله خود به ثبت برساند.

بازارهای اول و دوم

از سویی دیگر، بازارهای اول و دوم در مجموع میزبان بیش از ۳۳۵ میلیون سهم به ارزش افزون بر یک هزار و ۷۶۳ میلیارد ریال بودند. در ادامه، پیگیری مبادلات سهام نشانگر آن است که در تابلوهای مبادلاتی بازار پایه بیش از ۷۹۷ میلیون سهم به ارزش بالغ بر دو هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال دست به دست شده است. از سوی دیگر معامله‌گران اوراق، دو میلیون و ۶۹۰ هزار سهم را در تابلو اوراق با درآمد ثابت مبادله کردند که ارزش این حجم از دادوستدها بر دو هزار و ۱۹۳ میلیارد ریال بالغ شد.

وضعیت اسناد خزانه اسلامی

امروز در پی دادوستد ۲۰۰ هزار ورقه اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا۷۰۵» به ارزش ۱۵۹ میلیارد ریال، این نماد از نظر بیشترین میزان حجم و ارزش مبادلاتی در صدر تابلو اوراق با درآمد ثابت قرار گرفت.

در میان اوراق تسهیلات مسکن نیز خریداران و فروشندگان این اوراق با دادوستد نزدیک به ۵۷ هزار ورقه تسه ۹۷۰۶ به ارزش افزون بر ۳۴ میلیارد ریال، منجر به صدرنشینی اوراق امتیاز تسهیلات مسکن شهریورماه جاری شدند. حجم و ارزش مجموع مبادلات صورت گرفته در تابلو اوراق تسهیلات مسکن طی روز جاری به بیش از ۸۴ هزار ورقه به ارزش افزون بر ۵۱ میلیارد ریال رسید.

عرضه «اخزا۷۰۶» فردا چهارم مهرماه

اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا۷۰۶» که در تیرماه سال ۹۹ سررسید می‌شود فردا برای نخستین بار در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس گشایش می‌یابد. از سویی دیگر، این سری از اسناد خزانه اسلامی به تعداد ۲۷ میلیون و ۸۶۸ هزار و ۱۳۷ ورقه در خردادماه سال جاری توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی منتشر شده و فردا در فرابورس عرضه می‌شود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : رونق معاملات اسناد خزانه اسلامی/۱۵۹ میلیارد ریال اخزا معامله شد

رونق معاملات اسناد خزانه اسلامی/۱۵۹ میلیارد ریال اخزا معامله شد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش