جمعه , ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
رونق جذب محققان ایرانی خارج در پارک پردیس

رونق جذب محققان ایرانی خارج در پارک پردیس


امین رضا خالقیان درباره آخرین وضعیت راه اندازی شرکت‌های دانش بنیان توسط ایرانیان غیر مقیم در پارک فناوری پردیس به خبرنگار مهر اظهار کرد: از وقتی طرح جذب ایرانیان غیرمقیم از ۴ سال پیش توسط بنیاد ملی نخبگان آغاز شد مسیر جذب این متخصصان و کارآفرینان در پارک فناوری پردیس هم رونق گرفت.

وی با بیان اینکه تاکنون ۲۸ متخصص و کارآفرین غیرمقیم که در دانشگاه‌های معتبر خارجی تحصیل کرده‌اند جذب پارک فناوری پردیس شده‌اند، عنوان کرد: اغلب این متخصصان از کشورهای امریکا و کانادا هستند ولی از کشورهای سوئیس، بلژیک، هلند، مالزی، ایتالیا، انگلیس، سوئد، آلمان نیز متخصصانی به کشور بازگشته‌اند تا کسب و کارهایی بر پایه دانش و فناوری راه اندازی کنند.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل پارک فناوری پردیس با اشاره به وضعیت این کارآفرینان گفت: در حال حاضر ۲۱ متخصص در پارک فناوری مشغول به کار هستند و ۷ کارآفرین از پارک فناوری به دلایل مختلف خارج شده‌اند؛ برخی از این افراد با تیم‌هایشان به دلیل اینکه کسب و کار چند میلیاردی دارند جدا از پارک فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه یک الی دو تیم کسب و کار موفقی نداشتند و به کسب و کار دیگری مشغول شده‌اند، بیان کرد: طبیعی است که برخی از اقدامات فناورانه به نتیجه نرسد زیرا در ابتدای کار می‌دانیم که با ریسک پیش می‌روند اما مابقی تبدیل به شرکت‌های بزرگ با درآمدهای میلیاردی شدند.

به گفته خالقیان همچنین ۲۱ تیم دیگر که در پارک مستقر هستند که فعالیت‌های فناورانه آنها زمان بر هستند و کارهای پیچیده‌تری دارند و یا اینکه تولید محصول آنها در مراحل اولیه است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل پارک فناوری پردیس خاطر نشان کرد: بسیاری از این تعداد مستقر در پارک فناوری پردیس در مراحل انعقاد قرارداد با شرکت‌های بزرگ دولتی هستند که رقم‌های قراردادهای آنها نیز بالاست.

وی با اشاره به حوزه‌های فعالیت این شرکت‌ها گفت: تقریباً بخش عمده فعالیت این تیم‌ها، انرژی‌های نو، فناوری اطلاعات و زیست فناوری است؛ به عنوان مثال بخشی از سلول‌های خورشیدی که به هیچ عنوان در کشور ساخته نمی‌شد اکنون توسط یکی از این افراد ساخته می‌شود و در آستانه انعقاد قرار داد است.

وی افزود: سنسورهای گاز، شخصی سازی درمان سرطان، مدیریت پسماند از پروژه‌های موفق در آستانه انعقاد قرارداد هستند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: رونق جذب محققان ایرانی خارج در پارک پردیس

رونق جذب محققان ایرانی خارج در پارک پردیس

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش