سه شنبه , ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
روند صعودی مصرف برق در کشور+جدول

روند صعودی مصرف برق در کشور+جدول

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، تنها کمتر از ۱۵ روز به آغاز اعمال تعرفه‌های جدید برق و برخورد با پرمصرفی، گزارش‌ها حاکی از روند صعودی مصرف برق است، به طوری که مصرف برق به محدوده ۴۰ هزار مگاوات رسیده است.

هم‌زمان با افزایش دما در نیمه جنوبی کشور و به ویژه در مناطق گرمسیری اوج مصرف برق نیز در طی چند روز اخیر روند صعودی به خود گرفته و به محدوده ۴۰ هزار مگاوات نزدیک شده است.

روز گذشته در ساعت ۲۱:۱۱ دقیقه اوج مصرف برق کشور به ۳۸ هزار و ۸۴۸ مگاوات رسیده بود که این رقم در تاریخ یازدهم اردیبهشت حدود ۳۷ هزار مگاوات، دهم اردیبهشت حدود ۳۶ هزار و ۵۸۷ مگاوات و نهم اردیبهشت ۳۳ هزار و ۲۴۷ مگاوات بوده است.

پیک مصرف روز گذشته در مقایسه با اوج مصرف مدت مشابه هفته گذشته نیز حدود پنج هزار و ۶۰۰ مگاوات و در مقایسه با مدت مشابه ماه گذشته حدود هشت هزار و ۳۰۰ مگاوات افزایش پیدا کرده است و اوج مصرف در بازه زمانی یاد شده بین ساعت ۲۰ تا ۲۲ بوده است.

نقطه مصرف تابستان سال گذشته کشور از مرز ۵۹ هزار مگاوات نیز فراتر رفته بود که پیش‌بینی می‌شود، این رقم در تابستان سال جاری به حدود ۶۰ تا ۶۱ هزار مگاوات خواهد رسید.

انتهای پیام/ب

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : روند صعودی مصرف برق در کشور+جدول

روند صعودی مصرف برق در کشور+جدول

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش