• Home
  • رونالدو در آستانه رسیدن به رکورد تاریخی و شگفت‌انگیز/عکس

رونالدو در آستانه رسیدن به رکورد تاریخی و شگفت‌انگیز/عکس


به گزارش خبرگزاری پایگاه خبری نهانه به نقل از خبر آنلاین؛ کریستیانو رونالدو در دیدار سه شنبه شب منچستریونایتد مقابل ویارئال نیز به روند گلزنی خود در لیگ قهرمانان اروپا ادامه داد تا به رکورد شگفت انگیز و باورنکردنی ۷۹۹ گل زده در دوران فوتبال خود دست پیدا کند.

نکته قابل توجه و مهم درباره فوق ستاره پرتغالی این که او تنها در ۱۰۹۵ مسابقه موفق شده این تعداد گل زده را به ثبت برساند و حالا در دیدار یکشنبه شب منچستریونایتد برابر چلسی این فرصت را خواهد داشت که این عدد را به ۸۰۰ برساند.

او ۴۵۰ گل برای رئال مادرید به ثمر رسانده است و پنج تیمی که او بیشترین گل را در مقابل آن ها به ثمر رسانده در اسپانیا حضور دارند. رونالدو ۲۰ گل یا بیشتر مقابل سویا، اتلتیکو مادرید، بارسلونا، سلتاویگو و ختافه به ثمر رسانده است.

رونالدو ۵۰۸ گل یعنی ۶۳ درصد گل های خود را با پای راست به ثمر رسانده است. فوق ستاره پرتغالی ۱۴۹ بار با پای غیر تخصصی خود یعنی چپ گلزنی کرده و ۱۴۰ مرتبه نیز با ضربه سر دروازه حریفان را باز کرده است.

اگرچه توانایی رونالدو در ضربات ایستگاهی در سال های اخیر کاهش یافته است (آخرین گل او از ضربه ایستگاهی در جولای ۲۰۲۰ بود) اما در عین حال او ۵۷ گل با ضربه ایستگاهی و ۱۴۱ پنالتی به ثمر رسانده است.

نکته قابل توجه دیگر در مورد کریستیانو رونالدو این که او طی سال های اخیر بیشتر در محوطه جریمه ظاهر شده است. در واقع او ۱۱۶ گل از خارج از محوطه جریمه به ثمر رسانده است، یعنی ۸۵ درصد از ضربات او در داخل محوطه بوده است.

در آخر رونالدو ۵۸ هت تریک در دوران حرفه ای خود به ثبت رسانده است(پنج هت تریک بیشتر از لیونل مسی) و همچنین دارای رکورد ۱۰ هت تریک برای تیم ملی پرتغال است.

رونالدو در آستانه رسیدن به رکورد تاریخی و شگفت‌انگیز/عکس

۲۵۸ ۴۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : رونالدو در آستانه رسیدن به رکورد تاریخی و شگفت‌انگیز/عکس

رونالدو در آستانه رسیدن به رکورد تاریخی و شگفت‌انگیز/عکس