• Home
  • روزانه ۶۲ هزار تن کالاها از بندر امام جابه‌جا می‌شود

روزانه ۶۲ هزار تن کالاها از بندر امام جابه‌جا می‌شودبه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، داریوش امانی در سفر یک روزه به خوزستان و بازدید از اسکله و پایانه بار بندر امام خمینی با تأکید بر اینکه حمل کالاهای اساسی از بنادر یکی از موضوعات مهم کشور است، اظهار کرد: در سفر قبلی با روزانه یک هزار و ۹۰۰ کامیون روند جابه‌جایی کالاهای اساسی را از بندر امام انجام می‌دادند.

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: اما بر اساس مصوبه شورای عالی ترابری و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر شده که این تعداد روزانه به دو هزار و ۵۰۰ کامیون برسد.

امانی اضافه کرد: از اول شهریورماه کالاهای اساسی در بندر امام خمینی روزانه توسط بیش از دو هزار و ۵۰۰ کامیون به سراسر کشور جابه‌جا می‌شود که نسبت مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ۵۲ درصد حمل کالاهای اساسی از این بندر هستیم.

وی به افزایش ۲۰ درصدی تناژ کالاهای اساسی جابه‌جا شده از بندر امام خمینی اشاره کرد و گفت: اکنون روزانه ۹۲ هزار تن کالاهای اساسی از بنادر کشور جابه‌جا می‌شود که از این میزان ۶۲ هزار تن مربوط به بندر امام خمینی بوده و ۳۰ هزار تن دیگر از بنادر امیر آباد، انزلی، نوشهر، چابهار و فریدون کنار به سایر نقاط کشور جابه‌جا شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰ میلیون تن کالاهای اساسی از بنادر کشور جابه‌جا شده است که سهم بندر امام خمینی از این میزان ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تن است.

وی با بیان اینکه روند خروج کالاهای اساسی از بندر امام خمینی نسبت به واردات این کالاها بیشتر شده است، خبر داد: همچنین یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن کالاهای اساسی آماده حمل از این بندر و تا یک ماه آینده بارگیری خواهند شد.

امانی تأکید کرد: با تمهیدات اندیشیده شده این ظرفیت وجود دارد که جابه‌جایی کالاهای اساسی از بنادر کشور به روزانه ۱۰۰ هزار تن برسد.

بنا به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، واکسیناسیون رانندگان حمل‌ونقل جاده‌ای با پیگیری‌های صورت گرفته توسط ستاد کرونای وزارت راه و شهرسازی در حال انجام است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : روزانه ۶۲ هزار تن کالاها از بندر امام جابه‌جا می‌شود

روزانه ۶۲ هزار تن کالاها از بندر امام جابه‌جا می‌شود