• Home
  • رقابت ۵۴ طرح در چالش نوآوری ساخت جوهررسانا یا نیمه‌رسانا

رقابت ۵۴ طرح در چالش نوآوری ساخت جوهررسانا یا نیمه‌رسانابه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، در مدت ۶۰ روز مهلت ثبت‌نام در این چالش، ۵۴ طرح از سوی علاقه‌مندان در قالب گروه‌های تحقیقاتی و شرکت‌های دانش‌بنیان به ثبت رسید که نزدیک به نیمی از این تعداد را دانش‌آموختگان مقطع دکترا و پسادکترا تشکیل می‌دهند.

مهلت ثبت‌نام در مرحله‌ اول پانزدهمین چالش نوآوری و فناوری نانو از ۸ خردادماه سال جاری آغاز شد و هفتم مرداد پایان یافت.

دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های شیمی، نانوفناوری و مهندسی مواد و پلیمر به ترتیب بیشترین تعداد طرح ارسالی را به خود اختصاص داده‌اند. همچنین نیمی از طرح‌ها دارای نمونه‌ اولیه‌ای مرتبط با محصول هدف چالش هستند که از دیگر نکات قابل اشاره در میان طرح‌های دریافتی است.

هم اکنون با پایان یافتن مهلت ثبت‌نام، فرآیند غربال (ارزیابی اولیه غیرحضوری) و پس از آن داوری حضوری طرح‌ها در مرحله‌ی اول چالش طی روزهای آتی آغاز می‌شود و در ادامه طرح‌های برگزیده به مرحله‌ی دوم چالش راه خواهند یافت.

 مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته و با توجه به فرآیند برگزاری چالش در دو بخش جوهرهای رسانا و نیمه‌رسانا، در پایان مرحله‌ دوم به برنده‌ نهایی در هر یک از این دو بخش مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال جایزه‌ی نقدی اعطا خواهد شد. علاوه برآن برندگان نهایی چالش با حمایت ستاد توسعه‌ی فناوری نانو فرصت همکاری مشترک با یک شرکت و نیز امکان دریافت تسهیلات تجاری‌سازی تا سقف ۱۵۰۰ میلیون ریال از مرکز توسعه‌ی الکترونیک چاپی را خواهند داشت.

همچنین نفرات دوم تا چهارم چالش در هر یک از بخش‌های جوهرهای رسانا و نیمه‌رسانا امکان دریافت تسهیلات تجاری‌سازی تا سقف هزار میلیون ریال به ازای تعریف ماموریت‌های صنعتی از طرف مرکز توسعه‌ی الکترونیک چاپی را خواهند داشت.

این چالش که از سوی ستاد ویژه‌ توسعه‌ فناوری نانو و با همکاری مرکز الکترونیک چاپی برگزار می‌شود، به دنبال توسعه‌ زیرساخت‌های فناوری الکترونیک چاپی و در گام نخست، «ساخت جوهرهای رسانا و نیمه‌رسانا مناسب برای چاپگرهای جوهرافشان» با تکیه بر دانش و فناوری شرکت‌های خلاق و نوآور، پژوهشگران، مخترعان و فناوران در داخل و خارج کشور است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: رقابت ۵۴ طرح در چالش نوآوری ساخت جوهررسانا یا نیمه‌رسانا

رقابت ۵۴ طرح در چالش نوآوری ساخت جوهررسانا یا نیمه‌رسانا