• Home
  • رصد طولانی ترین ماه گرفتگی قرن در آسمان نمای گنبدمینا

رصد طولانی ترین ماه گرفتگی قرن در آسمان نمای گنبدمینا


به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، سیدمحمد حسین حجازی هدف از اجرای این برنامه را علاقمندسازی شهروندان به آسمان شب و علم ستاره شناسی و آموزش کار با تلسکوپ دانست و افزود: هم زمان با این پدیده، رصد سیاره مریخ نیز انجام می شود که در ۱۵ سال اخیر به نزدیکترین فاصله خود از زمین رسیده است.
وی در خصوص این برنامه که با عنوان “رخ پنهان” برگزار می شود، اظهار کرد: این برنامه تلاش می کند، در کنار اساتید و پیشکسوتان حوزه نجوم، برای علاقه مندان فرصت رصد آسمان ایران فراهم شده و شهروندان از رویدادهای جهان هستی آگاهی یابند.
مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد افزود: همچنین در جریان این اتفاق (ماه گرفتگی) وضعیت قرارگیری ماه، خورشید و سیاره زمین به گونه‌ای خواهد بود که انعکاس نور خورشید از ماه، آن را به رنگ سرخ در می آورد.
وی تاکید کرد: “رخ پنهان” از ویژه برنامه های گنبدمینا در جشنواره تابستانی است که علاقه مندان می توانند با تلسکوپ های خود و حضور در گنبدمینا در کنار کارشناسان زبده نظاره گر این رویداد باشند.
به گفته حجازی اکران های هفتگی دو بعدی و سه بعدی منظومه شمسی در روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه هر هفته در دو سانس ساعت ۱۹ و ۲۴، رصدهای هفتگی و ماه شناخت، با موضوع سیاراتی مانند مشتری، زحل و مریخ و رصد ماه، برگزاری کلاس های نجوم و ستاره شناسی به همراه آموزش عکاسی نجوم و رصد بارش شهابی برساوشی که ۲۲ مرداد رخ می دهد از دیگر برنامه های گنبدمینا در جشنواره “تابستان باغستان” منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد است.

انتهای پیام/


http://fna.ir/bnr8yq

اخبار مرتبط

طولانی‌ترین ماه گرفتگی قرن ۲۱ در شامگاه جمعه رخ می‌دهد+نشانی پخش زنده۹۷/۰۵/۰۳ – ۱۸:۱۷


پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : رصد طولانی ترین ماه گرفتگی قرن در آسمان نمای گنبدمینا

رصد طولانی ترین ماه گرفتگی قرن در آسمان نمای گنبدمینا