جمعه , ۹ آبان ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
رشوه میلیاردی هم پلیس وظیفه شناس البرزی را وسوسه نکرد

رشوه میلیاردی هم پلیس وظیفه شناس البرزی را وسوسه نکرد


سردار “عباسعلی محمدیان” اظهار داشت: در پی دریافت یک فقره پرونده شکایت از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان “فردیس” به پلیس فتا، مبنی بر برداشت ۱۵ میلیون ریال به صورت اینترنتی از حساب شاکی، بررسی پرونده به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا این شهرستان قرار گرفت.
وی گفت: طی استعلام از اطلاعات حساب بانکی مورد نظر مشخص شد، اطلاعات وی در زمان استفاده از اپلیکیشن های خرید شارژ رایگان در فضای مجازی به سرقت رفته است.
این مقام ارشد انتظامی افزود: در ادامه کارشناسان اداره مبارزه با جرایم سایبری این پلیس، کلیه خروجی های حساب کاربر را مورد بررسی قرار دادند که مشخص شد مبلغ برداشت شده به حساب بانکی واریز شده و دارای گردش مالی بیش از ۶ میلیارد ریال در بیش از ۵ هزار تراکنش در مدت یک روز است که بلافاصله حساب مذکور مسدود شد.
وی گفت: در بررسی های تخصصی مشخص شد، اعضای یک باند کلاهبرداری از طریق شبکه های اجتماعی و با معرفی اپلیکیشن های خرید شارژ رایگان، اطلاعات کاربران، شامل مشخصات شخصی، شماره حساب و .. را دریافت کرده و اقدام به خالی کردن موجودی حساب آن ها می کردند.
سردار محمدیان بیان کرد: با اقدامات گسترده کارشناسان پلیس فتا شهرستان “فردیس”، در این رابطه ۳ متهم (۲ مرد و یک زن) که اقدام به کلاهبرداری از ۲ هزار نفر در سراسر کشور کرده بودند، دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی استان البرز خاطرنشان کرد: روند رسیدگی و پیگیری پرونده ادامه داشت تا این که فرد ناشناسی با پلیس فتا شهرستان “فردیس” تماس گرفته و به منظور جلوگیری از پیشرفت پرونده، رفع انسداد از حساب های مسدودی و آزاد کردن متهمان از زندان، پیشنهاد پرداخت رشوه به مبلغ ۲ میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال را کرد که با صحت عمل و وظیفه شناسی کارشناسان پلیس فتا، پیشنهاد متهم رد و با هماهنگی های صورت گرفته، فرد مورد نظر نیز دستگیر و به اتهام پرداخت رشوه تحویل مراجع قضائی شد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : رشوه میلیاردی هم پلیس وظیفه شناس البرزی را وسوسه نکرد

رشوه میلیاردی هم پلیس وظیفه شناس البرزی را وسوسه نکرد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش