رسانه ترکیه از آغاز عملیات نیروهای مخالف دولت سوریه در منبج خبر داد

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: رسانه ترکیه از آغاز عملیات نیروهای مخالف دولت سوریه در منبج خبر داد خبر بین المللی:

به گزارش روز دوشنبه گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا، وبسایت خبری روزنامه ینی شفق در خبری نوشت: بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سوی دولت موقت سوریه، عملیات نیروهای مخالف دولت سوریه (ارتش آزاد سوریه) به منظور پاکسازی منطقه منبج از تروریست های حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) و حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (پ.ی.د) آغاز شده است.
به نوشته این رسانه، عملیات ارتش ترکیه موسوم به شاخه زیتون در عفرین که از روز شنبه با بمباران مواضع تروریستها آغاز شده بود، روز گذشته با ورود نیروی زمینی ارتش به عفرین ادامه یافت و ارتش آزاد نیز به پشتیبانی نیروهای ترکیه در این خصوص پرداخت.
به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا، عملیات ارتش ترکیه در منطقه عفرین سوریه که از روز شنبه ۲۰ ژانویه تحت نام شاخه زیتون آغاز شده، روز یکشنبه با حرکت نیروی زمینی ارتش ترکیه به سمت عفرین ادامه یافت و عناصری از ارتش آزاد سوریه نیز که تعداد آنها ۲۵ هزار نفر اعلام شده به پشتیبانی از نیروهای ارتش ترکیه پرداختند.
بنا به اعلام رسانه های ترکیه، در عملیات زمینی ارتش ترکیه، پنج روستای حومه عفرین از دست عناصر گروه های کردی سوریه از جمله یگان های مدافع خلق سوریه(ی.پ.گ) و حزب اتحاد دموکراتیک سوریه(پ.ی.د) آزاد شد و ارتش ترکیه حدود پنج کیلومتر در داخل خاک سوریه در منطقه عفرین پیشروی کرد.
دولت ترکیه هدف از این عملیات را نابودی تروریست های پ.ک.ک، ک.ج.ک، پ.ی.د، ی.پ.گ و داعش در منطقه عفرین در شمال غرب سوریه و نجات مردم این مناطق از ظلم و فشار تروریست‌ها اعلام کرده است.
دولت ترکیه همچنین این عملیات را با استناد به حق دفاع مشروع بین المللی و قطعنامه‌های مبارزه با تروریسم شورای امنیت و ماده ۵۱ منشور سازمان ملل حق خود می داند.
مقامات ترکیه اعلام کرده اند که خواهان حفظ تمامیت ارضی سوریه سوریه هستند و نیروهای نظامی این کشور، پس از سرکوب تروریست ها، منطقه را ترک خواهند کرد.
مقامات ارشد ترکیه به ویژه اردوغان، بارها تاکید کرده است که بلافاصله پس از عفرین، عملیات ارتش ترکیه در منبج نیز آغاز خواهد شد.
خاورم/۱۹۰۵**انتشار دهنده: حسن فاخری

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : رسانه ترکیه از آغاز عملیات نیروهای مخالف دولت سوریه در منبج خبر داد

رسانه ترکیه از آغاز عملیات نیروهای مخالف دولت سوریه در منبج خبر داد

۲۲ January 2018 | 4:25 pm

دوره بازرسی جوش