• Home
  • رزمایش نظامی تفنگداران دریایی آمریکا و معارضان سوری در جنوب سوریه

رزمایش نظامی تفنگداران دریایی آمریکا و معارضان سوری در جنوب سوریهبه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از رویترز، یک فرمانده نظامی معارضان سوری روز پنج شنبه مدعی شد که رزمایشهای نظامی این گروهها با تفنگداران دریایی آمریکا در جنوب سوریه حامل این پیام روشن به ایران و روسیه بود که آمریکائیان و معارضان سوری قصد ماندن در این منطقه را دارند و با هرگونه تهدید علیه حضور  نظامی خود مقابله می کنند.

فرمانده نظامی یکی از گروههای معارض سوری به خبرگزاری رویترز گفت که رزمایشهای نظامی هشت روزه در پادگان نظامی آمریکا در «التنف» با شرکت صدها نیروی نظامی آمریکا و معارضان سوری برگزار شد.

سرهنگ «شون رایان» سخنگوی ارتش آمریکا نیز اعلام کرد که هدف از اجرای این رزمایشهای نظامی، نمایش قدرت بود و پنتاگون به منظور اجتناب از «تشدید تنشها» به مسکو اطلاع داده بود.

وی در ادامه به خبرگزاری رویترز گفت که «این رزمایش با هدف تقویت توان نظامی و تضمین آمادگی ما برای واکنش به هرگونه تهدید علیه نیروهایمان در درون منطقه عملیاتی، اجرا شد».

بنا به اعلام معارضان سوری، در ماه میلادی جاری صدها تفنگدار دریایی آمریکا برای پیوستن به نیروهای عملیات ویژه به پایگاه نظامی «التنف» در جنوب سوریه وارد شدند.

این درحالی است که روسیه و دولت سوریه به طور مکرر از واشنگتن درخواست کرده اند که نیروهای نظامی خود را از پایگاه نظامی التنف خارج نماید.

گفتنی است که خبرگزاری فاکس نیوز جمعه گذشته به نقل از دو تن از مقامات دفاعی آمریکا گزارش داد که بیش از ۱۰۰ تفنگدار دریایی آمریکا با پشتیبانی آتش توپخانه و با هدف ارسال یک «پیام قدرتمند» به روسیه مبنی بر عدم اعزام نیروهایش به داخل منطقه ای ممنوعه در مجاورت پایگاه نظامی «التنف» آمریکا، حمله ای هوایی را در صحرای جنوبی سوریه آغاز کرده اند.

این نمایش قدرت در حالی صورت گرفت که سران سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در همان روز (شانزدهم شهریور/ هفتم سپتامبر) با یکدیگر دیدار و پیرامون تحولات کنونی جنگ سوریه گفتگو کرده بودند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : رزمایش نظامی تفنگداران دریایی آمریکا و معارضان سوری در جنوب سوریه

رزمایش نظامی تفنگداران دریایی آمریکا و معارضان سوری در جنوب سوریه