پنج شنبه , ۷ مرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
رتبه۱۵ایران درتولیدات علمی جهان/نقش آفرینی دانشگاهیان درحل مشکلات

رتبه۱۵ایران درتولیدات علمی جهان/نقش آفرینی دانشگاهیان درحل مشکلات


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، ابراهیم خدایی ظهر امروز چهارشنبه در مراسم هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز با اشاره به نقش آفرینی جامعه دانشگاهی در حل مشکلات جامعه گفت: جامعه دانشگاهی می تواند بسیاری از مشکلات موجود در کشور را حل کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه تبریز توانسته نقش فعال خود در ارتقای وجهه اسلامی را ایفا کند، ادامه داد: رشد و توسعه علمی کشور مدیون دانشگاه ها و حوزه آموزش عالی کشور هستیم.

خدایی با تاکید بر اینکه تولیدات علمی ایران ۱.۸۸ درصد در جهان است، گفت: ایران در رتبه ۱۵ از لحاظ تولید علم قرار دارد. انشگاه تبریز نیز جزو یک درصد دانشگاه ‌های برتر است که در بستر فرهنگ و علم آذربایجان که همیشه نقش کلیدی دارد.

رئیس سازمان سنجش با تاکید بر اینکه دانشگاه تبریز یکی از قطب های علمی ایران است، افزود: این دانشگاه همچنین در زمینه توسعه همکاری های علمی بین المللی فعالیت های خوبی انجام داده است.

وی با بیان اینکه کشورمان در این سال های اخیر از نظر تولیدات علمی رشد خوبی داشته است، ادامه داد: باید این شتاب علمی ادامه داشته باشد.

خدایی همچنین با تاکید بر اینکه تولید مقالات پراستناد و پرکیفیت کشور در دنیا برابر ۲.۸۸ درصد است ولی این میزان کافی نیست، گفت: باید تلاش ها همچنان تداوم داشته باشد. تولیدات باید در رشد و توسعه کشور کاربردی شود و به سمت تولید ثروت و کاهش مشکلات جامعه برود.

گفتنی است جشن هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز امروز چهارشنبه با حضور میهمانان داخلی و خارجی در تالار وحدت این دانشگاه برگزار شد. ‌در این مراسم علاوه بر مقام های علمی، ‌فرهنگی و مسئولان محلی میهمانان و هیات های علمی از دانشگاه  های کشورهای آذربایجان، ‌ ترکیه و گرجستان حضور داشتند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: رتبه۱۵ایران درتولیدات علمی جهان/نقش آفرینی دانشگاهیان درحل مشکلات

رتبه۱۵ایران درتولیدات علمی جهان/نقش آفرینی دانشگاهیان درحل مشکلات

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش