دوشنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
راه حل منازعات افغانستان سیاسی است/ تاکید ما گفتگوهای فراگیر است

راه حل منازعات افغانستان سیاسی است/ تاکید ما گفتگوهای فراگیر است


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه صبح امروز(دوشنبه) در نشست خبری با بیان اینکه دیروز ۷ دی ماه چهارمین کنفرانس روابط خارجی ایران برگزار شد، اظهار کرد: روز سه‌شنبه هفته گذشته مشاور امنیت ملی افغانستان به تهران سفر کرد و با آقای ظریف ملاقاتی داشت که در این دیدار موضوعات مختلف به بحث و بررسی گذاشته شد.

خطیب‌زاده گفت: در این ملاقات ایران بر راه حل قطعی حل و فصل اختلافات در افغانستان از طریق سیاسی و گفتگوهای فراگیر تاکید و پافشاری کرد. ایران معتقد است راه حل قطعی منازعات و بحران‌های افغانستان سیاسی است بنابراین همه گروه‌های افغانی را به گفتگوهای فراگیر دعوت می‌کنیم.

وی تاکید کرد: دوشنبه هفته گذشته نیز نشست وزرای خارجه کشورهای باقی مانده در برجام برگزار شد که آقای ظریف گزارشی را از این نشست در توئیتر خود منتشر کرد. در این نشست ایران بر تعهدات برجامی طرف مقابل تاکید کرد.

ادامه دارد …

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : راه حل منازعات افغانستان سیاسی است/ تاکید ما گفتگوهای فراگیر است

راه حل منازعات افغانستان سیاسی است/ تاکید ما گفتگوهای فراگیر است

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش