یکشنبه , ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
راه اندازی یک مرکز  نوآوری برای احیای تجهیزات پزشکی

راه اندازی یک مرکز نوآوری برای احیای تجهیزات پزشکی


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، این مجموعه فناور با تعمیر، احیا و بهینه‌سازی تجهیزات پزشکی، ثروت را به چرخه اقتصاد پزشکی و حیات دوباره را به تجهیزات این حوزه برگرداند و سلامت را ارمغان جامعه می‌کند.

سورنا ستاری در مراسم راه اندازی این مرکز با بیان این‌که شرکت‌های دانش‌بنیان اثبات کردند می‌توانند کمک‌حال سلامت کشور باشند، گفت: فرصت بزرگی برای بسیاری از شرکت‌های دانش بنیان به وجود آمده است تا دانش‌بنیان‌ها توانمندی‌های نوآورانه و فناورانه خود را به کسب و کار تبدیل کنند.

بازار بکر برای تجهیزات دانش‌بنیان حوزه سلامت

ستاری با اشاره به حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در روند تحول نظام سلامت، افزود: بازار بکری برای تجهیزات دانش‌بنیان حوزه سلامت به وجود آمده و فرصت بسیار ارزنده‌ای برای رونق کسب‌وکارهای حوزه سلامت ایجاد شده است. این فرصت شاید در هیچ بازه زمانی دیگری وجود نداشته باشد و شرکت‌ها باید از این ظرفیت به بهترین نحو استفاده کنند.

وی از نقش راهبردی بخش خصوصی در کار راه‌اندازی مرکزی برای بازاحیای تجهیزات پزشکی گفت و ادامه داد: خلف ارزش افزوده، ایجاد اشتغال و تبدیل مشکلات به راه‌کار، توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان است و نهادهای دولتی مانند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این روند، نقش تسریع‌بخش و تسهیل‌کننده را ایفا می‌کنند.

حمایت از فعالان دانش‌بنیان حوزه سلامت

به گفته معاون علمی و فناوری، شیوع کرونا و تحریم، فرصت خوبی به وجود آورد تا دانش‌بنیان‌هایی همچون این مرکز نوآوری که امروز افتتاح می شود، به بدنه سلامت کشور اثبات کنند که تکیه به دانش‌بنیان‌ها روشی مطمئن، سودآور و مفید برای سلامت کشور، ارزش‌آفرین و اشتغال‌زا است.

وی افزود: این مجموعه و مجموعه‌های فناور مشابه می‌توانند دامنه فعالیت خود را گسترش داده‌اند و گام را از تعمیر تجهیزات پزشکی به دیگر تجهیزات فناور و پیشرفته مانند تجهیزات آزمایشگاهی گسترش دهند.

ستاری به حمایت از فعالان دانش‌بنیان و استارتاپ‌های حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: همچون گذشته از تیم های فعال و خلاق به ویژه در حوزه پزشکی، سلامت و تجهیزات آزمایشگاهی حمایت می کنیم.

احیا و بازچرخانی تجهیزات مورد نیاز بیماران

در این مرکز، ونتیلاتورها و تجهیزات سی تی اسکن به عنوان یک نیاز مراکز درمانی برای خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی تعمیر و بهینه‌سازی می شود. در حال حاضر احیای این تجهیزات در اولویت نخست فعالیت‌های قرار دارد.

۴۰ نیروی انسانی دانش‌آموخته که در حوزه هایی مانند هسته ای متخصص اند در این مجموعه فناور فعالیت می‌کنند. با ورود دستگاه‌ها به چرخه باز احیا، بیش از ۸۰۰ میلیون یورو صرفه جویی ارزی و توسعه تولید محصولات دانش‌بنیان ایجاد می‌شود.

تعمیر و بازاحیای سی تی اسکن در ۵ سال زمینه ساز جلوگیری از خروج ۱۰ میلیون دلار ارز می‌شود. همچنین بازچرخانی ۱۰۰ ونتیلاتور صرفه جویی بیش از ۳ میلیون دلار و ایجاد ۱.۵ میلیون دلار بازار دانش‌بنیان را به همراه دارد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: راه اندازی یک مرکز نوآوری برای احیای تجهیزات پزشکی

راه اندازی یک مرکز نوآوری برای احیای تجهیزات پزشکی

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش