• Home
  • راه اندازی مراکز نوآوری طراحی صنعتی در دانشگاهها

راه اندازی مراکز نوآوری طراحی صنعتی در دانشگاههابه گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، محمدحسین سجادی نیری در چهارمین جشنواره ملی طراحی صنعتی ایران (ایدیران)، گفت: زمانی که این کار شروع شد ما یک دغدغه در معاونت علمی و ریاست جمهوری داشتیم و آن این بود که کسی دغدغه ساماندهی در طراحی صنعتی را نداشت و انتظاری از معاونت علمی با توجه به ماموریت هایی که داشت در این زمینه نبود اما معاونت علمی در این زمینه ورود کرد و پیگیر این موضوع بود و امروز این جشنواره چهار دوره را پشت سر گذاشته و نسبت به سال گذشته پیشرفت داشته است.

وی افزود: معاونت علمی اصولا از شرکت های دانش بنیان حمایت کرده و چون شرکت های حوزه طراحی صنعتی حائز شرایط شرکت های دانش بنیان نبوده اند از آنها حمایت نمی شد ولی طی یکسال گذشته برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق تصویب شد که به واسطه این برنامه شرکت هایی که در حوزه طراحی صنعتی فعالیت می کنند می توانند شرایط شرکت های خلاق را احراز کرده و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برخوردار باشند و همچنین شرکت های حوزه طراحی صنعتی که به سایر شرکت های دانش بنیان خدمات ارائه می کنند که وارد حوزه صنعت شوند نیز به عنوان شرکت دانش بنیان از حمایت معاونت علمی برخوردارند.

سجادی نیری تاکید کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای نهادینه کردن این موضوع طی یکسال گذشته فعالیت های زیادی را انجام داد تا حوزه طراحی بتواند در حوزه اقتصاد دانش بنیان نقش بازی کند.

وی ادامه داد: اما ما در حوزه فضای طراحی صنعتی کمبودهایی داریم که باید آنها را پیگیری کرده و ایجاد کنیم.

سجادی نیری اظهار داشت: هنوز در حوزه طراحی صنعتی انجمن صنفی نداریم یا اگر داریم نقش پررنگی نداشته که باید فعالیت خود را بیشتر کرده تا بتوانیم آن را تقویت کنیم. همچنین باید همگی تلاش کنیم که نظام مهندسی حوزه طراحی صنعتی ایجاد شود.

رئیس ستاد فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی تصریح کرد: دانشگاهها در عرصه ایجاد اشتغال حوزه طراحی صنعتی وارد شوند و از اساتید این حوزه می خواهم در دانشگاهها، مراکز نوآوری حوزه طراحی صنعتی ایجاد کنند تا ما بتوانیم از آنها حمایت کنیم.

وی از سرمایه گذاران کشور خواست که در این حوزه ورود کنند.

در پایان نیز از طراح های برتر حوزه طراحی صنعتی تقدیر شد. همچنین از مدیر عاملانی که از برخی از طرح های شاخص در حوزه طراحی صنعتی حمایت کرده بودند نیز تقدیر به عمل آمد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: راه اندازی مراکز نوآوری طراحی صنعتی در دانشگاهها

راه اندازی مراکز نوآوری طراحی صنعتی در دانشگاهها