شنبه , ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
رئیس جمهور تاجیکستان به «مینسک» سفر می‌کند

رئیس جمهور تاجیکستان به «مینسک» سفر می‌کند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس در دوشنبه، «محمدشریف حقداد» سفیر تاجیکستان در «مینسک» با «الکساندر لوکاشینکو» رئیس جمهور بلاروس دیدار و گفت‌ وگو کردند.

در جریان این ملاقات مسائل مربوط به همکاری های دو کشور، تعاملات در حوزه های فرهنگ، آموزش و پرورش، تجارت، صنایع و همچنین دورنمای برقراری و توسعه ارتباطات متقابل سودمند «دوشنبه» و مینسک مورد بررسی قرار گرفت.

دیپلمات تاجیک گفت: به لطف سران دو کشور روابط میان تاجیکستان و بلاروس بر پایه حسن اعتماد به سطح مشارکت استراتژیک رسیده و سفرهای متقابل سران دو کشور و دیدار آنها در نشست‌های بین‌المللی انگیزه جدیدی به روابط دو و چندجانبه میان دوشنبه و مینسک بخشیده است.

رئیس جمهور بلاروس نیز در این دیدار با اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس جمهور تاجیکستان به مینسک گفت:  طبق توافق صورت گرفته در آینده نزدیک این مقام ارشد تاجیک به این کشور سفر خواهد کرد.

رئیس جمهوری بلاروس افزود: انتظار می رود که رئیس جمهور تاجیکستان در پایان دومین بازی های اروپایی در مینسک به این کشور سفر کند.

بنا به گفته وی، در جریان این سفر مسائل مربوط به توسعه همکاری های دوجانبه، اجرای توافقات قبلی بررسی می شوند.

وی با بیان این که در این راستا بررسی مسائل مربوط به تعاملات دوجانبه، روند اجرایی توافقات اخیر بسیار مهم است، گفت: ما نقشه راهی داریم که باید به طور جدی مورد اجرا قرار گیرد و این امر هم به نفع شما و هم به نفع ما است.

در جریان این دیدار همچنین مسائل مربوط به توسعه همکاری های صنعتی از جمله کارخانه مونتاژ تراکتورهای بلاروس در منطقه حصار تاجیکستان بررسی شد.

لوکاشینکو در بخش دیگری با نگرانی از کاهش مبادله تجاری با تاجیکستان گفت: دستگاه‌های دیپلماتیک و دولت های دو کشور باید در این زمینه کار و گردش مالی میان میسنک و دوشنبه را افزایش دهند.

وی گفت: دو کشور باید با تولید محصولات مشترک بطور فعال تر به بازارهای کشورهای سوم دست یابند.

انتهای پیام/.

 

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : رئیس جمهور تاجیکستان به «مینسک» سفر می‌کند

رئیس جمهور تاجیکستان به «مینسک» سفر می‌کند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش