دی میستورا: «کمیته قانون اساسی سوریه» تشکیل شد

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: دی میستورا: «کمیته قانون اساسی سوریه» تشکیل شد خبر بین المللی:

به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از راشاتودی، «استفان دی میستورا» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه روز سه شنبه در جریان برگزاری «کنفرانس گفتگوی ملی سوریه» در شهر ساحلی سوچی روسیه، از تشکیل کمیته ای موسوم به «کمیته اصلاح قانون اساسی سوریه» خبر داد.

گفتنی است که کمیته هماهنگ کننده کنفرانس گفتگوی ملی سوریه از ورود ۱۵۱۱ شخصیت از دمشق، ژنو، قاهره، مسکو و آنکارا به شهر سوچی روسیه برای شرکت در این مذاکرات خبر داد.

در میان این افراد ۱۰۷ تن از مخالفان سوری مقیم خارج کشور نیز دیده می شوند.

بر اساس این گزارش، افراد حاضر در این نشست از ادیان مختلف و طوایف و مجموعه های سیاسی و اجتماعی جامعه سوریه هستند.

نشست سوچی با سخنرانی «الکساندر لاورنتیف» نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه و هم چنین «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه این کشور در کنار «استفان دی میستورا» فرستاده سازمان ملل به سوریه آغاز شد.

 پیشتر برخی گروه های معارض سوری مخالفت خود را با حضور در این نشست اعلام کرده بودند؛ اما روسیه تأکید کرد که عدم مشارکت معارضان سوری از اهمیت این نشست نمی کاهد.

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : دی میستورا: «کمیته قانون اساسی سوریه» تشکیل شد

دی میستورا: «کمیته قانون اساسی سوریه» تشکیل شد

۳۰ January 2018 | 11:02 pm

دوره بازرسی جوش