سه شنبه , ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
دوگانه سلامت و آموزش نادرست است/ سلامت دانش‌آموزان دغدغه اصلی است

دوگانه سلامت و آموزش نادرست است/ سلامت دانش‌آموزان دغدغه اصلی است


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در مراسم آغاز سال تحصیلی که صبح امروز(شنبه) از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه امسال با مسئولیت سخت‌تر و سنگین‌تر بار آموزش دانش آموزان سراسر کشور را بردوش می‌گیریم، گفت: برای ما بسیارمهم است که درکنار حیات جامعه روند آموزش درکشور جریان داشته باشد.

روحانی با تاکید بر اینکه همان طور که ثابت کردیم دوگانگی نان و جان، سلامت و دیانت دروغ است، افزود: دوگانگی سلامت و آموزش و دوگانگی خانه و مدرسه نیز نادرست است.

وی گفت: امسال رسالت سخت تری بر دوش کادر آموزشی کشور است. دغدغه اصلی آموزش و پرورش سلامت دانش آموزان است.

رئیس جمهور اظهارکرد: ایجاد نگرانی در ذهن دانش آموز، ایجاد نگرانی در میان خانواده ها مانع آن می شود که بتواند سال تحصیلی و کلاس‌های درس را با قدرت، آرامش و دقت پیگیری کند.

روحانی افزود: از همه معلمین عزیز خواهش می‌کنم به دان شآموزان سکونت و آرامش بدهید تا اضطرابی در دل نداشته باشند. اگر ما بهداشت و نظافت را مراعات کنیم، ضدعفونی کلاس، استفاده مداوم از ماسک و رعایت فاصله می تواند ما را از این بیماری مصون بدارد. معلمین ما ضمن مهارت‌آموزی آرامش را در دل نوجوانان ما بوجود بیاورند.

وی تاکید کرد: وظیفه سومی که امسال بر دوش معلمین است، اینکه باید آموزش سبک و سیاق جدیدی به خود بگیرد. کوتاه کردن، خلاصه کردن و کپسولی کردن آموزش و با بهترین بیان در کمترین زمان اساس آموزش امسال است. آموزش امسال با سال‌های دیگر متفاوت است. امکان دارد معلمین مجبور شوند برخی تکالیفی که دانش آموز در کلاس انجام می‌داده را به خانه محول کنند. در این راستا پدران و مادران کمک دانش آموزان باشند.

رئیس‌جمهور گفت: ممکن است در مدارسی کلاس ها برای دانش آموزان به علت جمعیت کلاس و لزوم رعایت فاصله‌گذاری یک روز در میان باشد. باید بتوانیم وسایلی را فراهم کنیم تا آن روزی که دانش آموز در مدرسه نیست، از طریق فضای مجازی در کلاس حضور داشته باشد.

روحانی تاکید کرد: هنر ما این است که همه دانش آموزان در کلاس درس چه به صورت فیزیکی و چه به صورت مجازی حضور داشته باشند. کلاس به طور کامل برگزار می شود، برخی در خدمت معلم و مدرسه و برخی در منزل از طریق فضای مجازی یا از طریق صداوسیما. امسال سال ویژه‌ای برای دانش آموزان در نحوه آموزش است.

وی تصریح کرد: من ازمعلمین و مدیران می خواهم که موضوع سلامت دانش آموزان به عنوان اولویت اول باشد. اگر شبهه ای در سلامت دانش‌آموز وجود دارد، او را به منزل برگردانید. اگر اعضای خانواده ای به کرونا مبتلا شده اند، حق ندارند فرزند خود را به مدرسه بفرستند. همانطور که خودشان در خانه باید دو هفته قرنطینه باشند، فرزندان آنها هم باید در خانه قرنطینه باشند و از طریق فضای مجازی و صداوسیما از کلاس بهره مند شوند.

رئیس جمهور با طرح پرسش مهر از دانش‌آموزان سراسر کشور گفت: دانش آموزان عزیز! برای مقابله با ویروس کرونا چگونه باید به خانواده و همکلاسی‌های خود کمک و یاری کنید؟ نحوه یاری شما به همکلاسی‌ها، دوستان و خانوده‌تان سوال مهر امسال ماست.

ادامه دارد …

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : دوگانه سلامت و آموزش نادرست است/ سلامت دانش‌آموزان دغدغه اصلی است

دوگانه سلامت و آموزش نادرست است/ سلامت دانش‌آموزان دغدغه اصلی است

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش