دوشنبه , ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
دفاع قاطع یک اصولگرا از ریاست جمهوری چهره نظامی /مگر قرار است نظامیان کودتا کنند!

دفاع قاطع یک اصولگرا از ریاست جمهوری چهره نظامی /مگر قرار است نظامیان کودتا کنند!

 با وارد شدن به نیمه دوم سال ۱۳۹۹، بحث‌ها درباره انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ نیز داغ‌تر می‌شود. یکی از مواردی که در چند وقت اخیر به کرات در این باره مطرح شده، حضور احتمالی چهره‌های نظامی در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری است که مثل هر موضوع دیگری موافقان و مخالفانی دارد.

منصور حقیقت‌پور، فعال سیاسی اصولگرا،‌ در این‌باره اظهار داشت: این روزها در محافل سیاسی درباره گزینه‌های نظامی برای حضور در انتخابات حرف‌های زیادی رد و بدل می‌شود. به نظر من حضور یکی از نظامیان خوشنام در انتخابات ریاست‌جمهوری نه تنها اشکال ندارد، بلکه خیلی هم خوب است. به عنوان مثال چهره‌ای که به تازگی برای حضور در انتخابات اعلام آمادگی کرده، از دانشگاه وارد فضای نظامی شد و در این چند مدت خدمات زیادی هم داشت،‌ می‌تواند لباس نظامی را از تن خارج کرده و خودش را در معرض رای مردم قرار بدهد.

نماینده ادوار مجلس در ادامه سخنانش گفت: موج منفی‌ای که بعضا درباره گزینه‌های نظامی به راه می‌افتد در شرایطی است که نظامیان قرار نیست کودتا کنند و فقط برای خدمت به مردم خودشان را در معرض رای عمومی می‌گذارند ما باید بدانیم، حق نداریم نظامیان را از حق مسلم‌شان برای حضور در انتخابات و تلاش برای رای گرفتن از مردم محروم کنیم.

او همچنین تصریح کرد: مراسم باشکوهی که در تشییع پیکر شهید سلیمانی انجام شد،‌ نشان داد اگر چهره‌های نظامی اساس کارشان را برای خدمت به مردم بگذارند و به فکر مال‌اندوزی دنیوی نباشند، جامعه حتما از تلاش‌های‌شان قدردانی خواهد کرد. اساسا خدمت توام با تاثیرگذاری به قدری مهم و واجب است که برای انتخاب خادم باید فقط به شایستگی و قابلیت افراد توجه شود و به این مساله که نظامی باشد و یا نباشد اصلا و ابدا نباید اهمیت داد.

وی توضیح داد: انتخابات ۱۴۰۰ حتما نسبت به انتخابات ۹۲ و ۹۶ از حساسیت بیشتری برخوردار است. دقیقا به همین دلیل مردم هم باید مشارکتی بیشتر در روز رای‌گیری داشته باشند و هم لازم است «انتخاب»شان انتخابی بر اساس بررسی‌های دقیق و شناخت کافی باشد. کشور متاسفانه بحران‌های ریز و درشتی را پیش روی خود می‌بیند و برای گذر از دشواری‌های موجود، همه باید هم‌وغم‌شان را به کار بگیرند تا انشاءالله خروجی انتخابات ۱۴۰۰ طوری رقم بخورد که به نفع منافع ملی و مصالح مردم باشد.

منصور حقیقت‌پور در پایان گفت: ایران در حال سپری کردن سختی‌های زیادی است، پس جای هیچ اشتباهی وجود ندارد و همه باید هر کاری که از دست‌شان بر می‌آید انجام بدهند تا به امید خدا مردم به آرامش برسند.

۲۷۲۱۶

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: دفاع قاطع یک اصولگرا از ریاست جمهوری چهره نظامی /مگر قرار است نظامیان کودتا کنند!

دفاع قاطع یک اصولگرا از ریاست جمهوری چهره نظامی /مگر قرار است نظامیان کودتا کنند!

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش