دوشنبه , ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
دعوت از سرمایه‌گذار برای احداث اقامتگاه‌های بومگردی وسنتی دردزفول

دعوت از سرمایه‌گذار برای احداث اقامتگاه‌های بومگردی وسنتی دردزفول


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، مهدی چناری ظهر امروز پنجشنبه در حاشیه بازدید از خانه تاریخی صنیعی دزفول که اخیراً توسط اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مرمت شده است، اظهار کرد: مراحل مرمت این خانه تاریخی توسط اداره میراث فرهنگی به پایان رسیده است؛ همچنین عملیات نورپردازی این مکان نیز توسط بخش خصوصی و با نظارت کارشناسان این اداره تکمیل شده است.

وی گفت: خانه تاریخی صنیعی با همکاری مالک و مشاوره معاونت سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی بهره‌برداری آن به بخش خصوصی واگذار شد تا در راستای تبدیل آن به اقامتگاه سنتی اقدام شود؛ لذا امیدواریم هر چه سریع‌تر با تکمیل تجهیزات این خانه تاریخی توسط سرمایه‌گذار، شاهد راه‌اندازی آن به عنوان اقامتگاه سنتی باشیم.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دزفول، خانه تاریخی صنیعی را یک مکان ارزشمند و متعلق به دو دوره قاجار و پهلوی اول دانست و تصریح کرد: با توجه به تعمیرات و استحکام‌بخشی‌های انجام شده، اکنون این خانه در شرایطی بسیار عالی برای بازدید قرار دارد.

چناری با بیان اینکه دزفول یکی از شاخص‌ترین شهرهای تاریخی و همچنین شهر مهم گردشگری محسوب می‌شود، عنوان کرد: دزفول در طول سال میزبان گردشگران زیادی است اما این شهرستان در زمینه زیرساخت‌های اقامتی با کمبودهای محسوسی مواجه است؛ از این رو ضرورت دارد که سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و گردشگری در زمینه احداث اقامتگاه‌های بومگردی و سنتی ورود کنند.

وی با بیان اینکه امروزه گردشگری دومین صنعت پر درآمد دنیا با گردش مالی فراوان بعد از نفت به شمار می‌رود، افزود: زیرساخت‌های گردشگری به ویژه توسعه اقامتگاه و هتل‌ها بر رونق این صنعت تأثیر دارد اما واقعیت این است که نیاز به ورود بخش خصوصی به این صنعت است که همین امر باعث شده بسیاری از شهرهای کشور از حجم بالای زیرساخت‌های گردشگری برخوردار شوند و این شهرستان به دلیل نبود اقامتگاه‌های مناسب گردشگری از درآمدهای فراوان این بخش محروم بماند و یا قادر به پذیرش گردشگران زیادی نباشند.

چناری بیان کرد: با توجه به کمبود اقامتگاه‌های گردشگری در شهرستان دزفول و از سویی اعتبار زیادی که برای احداث هتل لازم است، در چند سال اخیر توسعه اقامتگاه‌های سنتی و بوم گردی در اولویت برنامه‌های اداره میراث فرهنگی دزفول قرار گرفته است.

وی افزود: از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی دعوت می‌شود که با سرمایه‌گذاری در این عرصه و رونق این اقامتگاه‌ها در بافت تاریخی دزفول و همچنین در روستاهای هدف گردشگری، ادامه حیاتِ باشکوه این مکان‌ها را رقم بزنند؛ ضمن اینکه اداره میراث فرهنگی نیز در این راستا با تمام توان در کنار سرمایه‌گذاران خواهد بود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دزفول ابراز امیدواری کرد که با ریشه‌کن شدن بیماری کرونا و بازگشت شور و نشاط به جامعه و به خصوص حوزه گردشگری کشور، گردشگران زیادی برای بازدید از بافت تاریخی و منحصر به فرد دزفول و اماکن ارزشمند موجود در این بافت تاریخی و از جمله خانه صنیعی در این شهرستان حضور یابند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : دعوت از سرمایه‌گذار برای احداث اقامتگاه‌های بومگردی وسنتی دردزفول

دعوت از سرمایه‌گذار برای احداث اقامتگاه‌های بومگردی وسنتی دردزفول

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش