دستگیری شبکه جعل گذرنامه برای فروش به گروه تروریستی داعش در تایلند

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: دستگیری شبکه جعل گذرنامه برای فروش به گروه تروریستی داعش در تایلند خبر بین المللی:

به گزارش روز شنبه گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا ژنرال ‘چن ساتیپونگ ونگپین ‘ از مسئولان ارشد اداره مهاجرت بانکوک پایتخت تایلند در گفت وگو با رسانه های محلی گفت: یک نفر از اتباع پاکستان مسئول اصلی صدور گذرنامه های جعلی در این گروه بوده است که احتمالا آن ها را به تروریست های داعش می فروختند.
بانکوک پست به نقل از وی نوشت: برخی از خریداران این گذرنامه ها ، از این طریق به طور غیرقانونی وارد اروپا می شدند.
طبق این گزارش ، محمد اقبال ۵۲ ساله در روز ۱۴ ژانویه (۲۸ دی) در حومه بانکوک در حالی دستگیر شد که دارای اسنادو گذرنامه های تقلبی سنگاپور، هند و همچنین اوراق جعلی برای تهیه ویزای ورود به فرانسه، ایتالیا و اسپانیا بود.
وی افزود: این دستگیری در پی یکسری عملیات هدفمند علیه جعل کنندگان گذرنامه ها در تایلند بوده است.
به گفته وی ، این تبعه پاکستانی به همراه عده ای دیگر در یک دهه اخیر اقدام به جعل گذرنامه و صدور روادید تقلبی برای برخی کشورها کرده و آنها را به مشتریان مختلف فروخته است.
وی در آخرین اقدامش قرار بود تعدادی از اعضای گروه تروریستی داعش را از خاورمیانه به وسیله گذرنامه های جعلی وارد تایلند کند که دستگیر شد.
تایلند به عنوان یک مرکز جهانی برای صدور گذرنامه های جعلی محسوب می شود و به همین دلیل سازمان های بین المللی خواستار اتخاذ تدابیر لازم توسط دولت این کشور برای مقابله با جاعلان گذرنامه دراین کشور شده اند.
آساق**۱۵۹۹** انتشار : مریم شفیعی

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : دستگیری شبکه جعل گذرنامه برای فروش به گروه تروریستی داعش در تایلند

دستگیری شبکه جعل گذرنامه برای فروش به گروه تروریستی داعش در تایلند

۲۰ January 2018 | 9:07 am

دوره بازرسی جوش