شنبه , ۱۰ آبان ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
دستگاه تصویربرداری و اسپکترومتری در کشور تولید شد

دستگاه تصویربرداری و اسپکترومتری در کشور تولید شد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مریم بحرینی مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان گفت: این شرکت ابتدا یک مجموعه استارت اپی بود که طرح خود را برای تولید این دستگاه به ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت عرضه کرد و در یکی از فراخوان‌ها، این طرح توانست امتیاز علمی لازم را برای بهره مندی از حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را کسب کند.

بحرینی ضمن تشریح جزئیات تبدیل استارت اپ به شرکت دانش بنیان و مراحل اولیه جذب حمایت افزود: این دستگاه توانایی تصویربرداری تا هزار برابر بزرگ‌تر را دارد و همزمان از توانایی اسپکتروسکوپی نیز برخوردار است.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان گفت: اسپکتروسکوپی جذبی و عبوری در بازه ۳۸۰ تا ۷۸۰ نانومتر از جمله توانایی‌های این دستگاه است که آن را قادر می‌سازد تا انواع مواد را در مقیاس میکرومتری آنالیز کند.

وی یکی از کاربری‌های دستگاه را تشخیص اسناد جعلی خواند و افزود: انواع جوهرهای به کار رفته در اسناد و اوراق بهادار با این دستگاه قابل تشخیص خواهد بود و به غیر از این کاربری‌های متنوعی از جمله در پتروشیمی، نفت و گاز، داروسازی و دیگر صنایع و رشته‌ها برای آن تعریف شده است.

وی افزود: این دستگاه در حال حاضر به صورت کامل بومی سازی شده است و با قیمت حداکثر یک دوم نمونه مشابه خارجی در بازار داخل عرضه شد. با توجه به این که این شرکت نوپا است هنوز نتوانسته‌ایم سهم قابل توجهی از بازار داخلی را کسب کنیم، ولی با توجه به آزمایشات انجام گرفته، امیدوار هستیم به زودی مصرف کننده داخلی با توجه به تفاوت قیمت و تشابه کیفیت، جایگزین کردن این محصول ایرانی را به جای نمونه مشابه خارجی در دستور کار قرار دهد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: دستگاه تصویربرداری و اسپکترومتری در کشور تولید شد

دستگاه تصویربرداری و اسپکترومتری در کشور تولید شد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش