سه شنبه , ۶ خرداد ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
دستور رئیس‌جمهور پرو برای انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام

دستور رئیس‌جمهور پرو برای انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، «مارتین ویزکارا» رئیس‌جمهور پرو بامداد سه‌شنبه بعد از مجادلاتی که با نمایندگان پارلمان این کشور است (که در اختیار اپوزیسیون است) دستور انحلال این نهاد را صادر کرده و خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» ویزکارا طی سخنرانی در صحن پارلمان گفت: «مطابق با قانون اساسی پرو، من تصمیم گرفتم تا کنگره را منحل کرده و خواستار برگزاری انتخابات پارلمانی در این جمهوری هستم».

وی این تصمیم را بعد از آن اعلام کرد که کنگره پرو بدون توجه به هشدارهای ویزکارا، عضو جدیدی را برای دیوان قانون اساسی انتخاب کرده و تحرکاتی را برای استیضاح رئیس‌جمهور آغاز نمود.

بعد از انحلال پارلمان پرو توسط رئیس‌جمهور این کشور، قانونگذاران مخالف ویزکارا این اقدام را خلاف قانون اساسی دانسته و تهدید کردند که او را برکنار می‌کنند.

همچنین تعدادی از مردم پرو برای اعتراض به این تصمیم ویزکارا به خیابان‌ها آمده و تظاهرات کردند.

 

انتهای پیام/

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : دستور رئیس‌جمهور پرو برای انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام

دستور رئیس‌جمهور پرو برای انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش