چهارشنبه , ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
درمان مبتلایان به پارکینسون با دستیارهای صوتی هوشمند

درمان مبتلایان به پارکینسون با دستیارهای صوتی هوشمند


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از زد دی نت، این بررسی که در استرالیا و انگلیس انجام شده، نشان می‌دهد دستیارهای مذکور مانند گوگل هوم و آمازون الکسا را می‌توان به عنوان یک ابزار تکلم درمانی مورد استفاده قرار داد.

تحقیق یادشده که با مشارکت ۲۹۰ داوطلب انجام شد منجر به ارتقای توان تکلم ۷۹ درصد از افراد مشارکت کننده شد. ۹۰ درصد از این افراد خود مالک یک دستیار صوتی بودند. ۷۱ درصد هم به طور منظم از آن استفاده می‌کردند. ۵۵ درصد این افراد پس از استفاده منظم یا گاه به گاه از دستیار صوتی دیگر برای بیان و تلفظ کلمات مجبور به تکرار آنها نبودند.

انتظار می‌رود یافته‌های این تحقیق منجر به تغییراتی در شیوه طراحی دستیارهای صوتی یا افزوده شدن امکاناتی به آنها جهت کمک به طی مراحل درمان بیماری پارکینسون شود.

این امر از آنجا اهمیت می‌یابد که بخش زیادی از مبتلایان به پارکینسون به طور مرتب به پزشک مراجعه نمی‌کنند و همین مساله موجب تشدید مشکلات آنها می‌شود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: درمان مبتلایان به پارکینسون با دستیارهای صوتی هوشمند

درمان مبتلایان به پارکینسون با دستیارهای صوتی هوشمند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش