چهارشنبه , ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
درخواست گوترش برای پایان تنش‌ها در منطقه

درخواست گوترش برای پایان تنش‌ها در منطقه


 آنتونیو گوترش که برای دیدار با مقامات روسیه به مسکو سفر کرده است، روز چهارشنبه در نشست مشترک خبری با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه این مطلب را در پاسخ به این سوال مطرح کرد که چرا اسرائیل به تبعیت از قطعنامه‌های بین‌المللی تن نمی‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه همه اعضای سازمان ملل متحد در برابر قوانین بین‌المللی برابرند، افزود: همه آنها باید از قطعنامه‌های شورای امنیت تبعیت کنند.

دبیرکل سازمان ملل متحد ادامه داد: همچنین وحدت شورای امنیت بسیار اهمیت دارد و نمی‌گذارد که از پیش شکست خورده باشد. یکپارچگی شورای امنیت درباره خاورمیانه و هر بحران دیگری که در این لحظه با آن مواجه هستیم، بسیار اهمیت دارد.

گوترش اضافه کرد: این مساله برای لیبی، میانمار، سوریه، یمن و هرجای دیگر بسیار اهمیت دارد که اعضای شورای امنیت گردهم آیند تا قوانین بین‌المللی محترم شمرده شود و همه اعضا از آن تبعیت کنند.

وی بر تعهد خود برای گفت‌وگو و تماس با همه طرف‌ها و بازیگرانی که می‌توانند از مسیر تنش‌زدایی حمایت کنند، سخن گفت و افزود: حوادث اخیر نشان داد که ما باید بار دیگر فرایند صلح را آغاز کنیم.

دبیرکل سازمان ملل متحد بار دیگر راه حل دو کشور و زندگی عادی و توام با آرامش برای دو طرف را تنها راه برون رفت از این بحران دانست و اظهار کرد: این مساله باعث عادی شدن روابط در منطقه می شود و از جامعه بین‌المللی می‌خواهم که در این مسیر حرکت کنند.

۳۱۱۳۱۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه ورزش: درخواست گوترش برای پایان تنش‌ها در منطقه

درخواست گوترش برای پایان تنش‌ها در منطقه

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش