• Home
  • دایناسور بی دندان در برزیل کشف شد

دایناسور بی دندان در برزیل کشف شدبه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از ای اف پی، این دایناسور کوچک که یک متر طول و ۸۰ سانتیمتر ارتفاع دارد، یک theropod است.

اما این گونه که Berthasauta leopolinae نام گرفته، دهانی شبیه منقار بدون دندان دارد. در بیانیه موزه ملی برزیل در این باره آمده است: این کشف واقعاً خارق العاده است.

یافته‌های منتشر شده در ژورنال نیچر این کشف را یکی از کامل‌ترین دایناسورهای کشف شده مربوط به عصر کرتاسه در برزیل عنوان کرده است.

جئوان آلوز سوزا یکی از مؤلفان این پژوهش می‌گوید: بی دندان بودن دایناسور تردیدهایی درباره رژیم غذایی آن به وجود آورده است. اما این لزوماً بدان معنا نیست که دایناسور مذکور گوشت نمی خورده است. بسیاری از پرندگان با منقار گوشت می‌خورند. جانور مذکور احتمالاً همه چیز خوار بوده و در محیطی نامناسب زندگی می کرده است. بنابراین مجبور بوده هر غذایی که در دسترس وجود دارد را ببلعد.

اسکلت فسیل شده حیوان در یک جاده محلی در جنوب ایالت پرانا کشف شده است. این کشف نشان می‌دهد یک گونه کاملاً جدید بین ۷۰ تا ۸۰ میلیون سال قبل می زیسته است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: دایناسور بی دندان در برزیل کشف شد

دایناسور بی دندان در برزیل کشف شد