یکشنبه , ۲۸ دی ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
داورزنی سرمربی تیم ملی والیبال را انتخاب کرده است!

داورزنی سرمربی تیم ملی والیبال را انتخاب کرده است!


محمدرضا دامغانی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، درباره تشکیل کمیته فنی برای انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال گفت: تصمیم خوبی است، در گذشته نیز شاهد چنین کارهایی بوده ایم که داورزنی از خرد جمعی استفاده کرده است. این را به فال نیک می گیریم البته انتخاب اعضای کمیته فنی تصمیم بسیار مهمی است، نفراتی باید برگزیده شود که به علم روز والیبال و مربیان نام آشنای دنیا و المپیک اشراف داشته باشند. اما اگر فقط بخواهیم کمیته ای تشکیل دهیم که اسم را به دوش بکشد زیبنده والیبال نخواهد بود.

کارشناس والیبال ادامه داد: با احترام به تمام پیشکسوتان اما کمیته فنی باید کمیته ای باشد که والیبال روز دنیا را دنبال و رزومه تمام مربیان درجه یک را داشته باشند. در این صورت از تشکیل کمیته فنی استقبال می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که به تعویق افتادن تصمیم برای معرفی سرمربی چه تبعاتی می تواند برای تیم ملی داشته باشد، گفت: داورزنی مدت ها در والیبال حضور داشته و با مربیان روز دنیا ارتباط دارد. شاید او گزینه مورد نظر خود را انتخاب کرده است. داورزنی فرد باهوشی است و می داند که نباید زمان را از دست بدهد. مذاکراتی با برخی مربیان درجه یک دنیا مانند آلکنو داشته است. احتمالا او به یک جمع بندی کلی درباره گزینه خارجی رسیده است.

دامغانی تاکید کرد: البته زمان بسیار اهمیت دارد. با توجه به شروع رقابت های لیگ برتر سرمربی باید از نزدیک شاهد بازی بازیکنان باشد. قطعا داورزنی نگرانی های بیشتری نسبت به همه ما دارد و همچنین اشراف خوبی به موضوع دارد تحلیل من این است داورزنی ۸۰ درصد گزینه خود را مشخص و در حال سبک و سنگین کردن آن است، عقل سلیم نیز این را می گوید.

کارشناس والیبال درباره هدف و آرمان تعیین شده برای تیم ملی نیز گفت: ۱۱ تیم حاضر در بازی های المپیک همانند تیم ایران با هدف، آرمان و برنامه ریزی گام در مسابقات می گذارند. قرار گیری در بین چهار تیم المپیک اتفاق بزرگی خواهد بود که در تاریخ ورزش های تیمی ایران در المپیک رقم می خورد.

دامغانی اظهار کرد: اگر کرونا اجازه برگزاری بازی های المپیک را بدهد حدود ۱۱ ماه فرصت باقی مانده که این مدت فرصت کافی برای برنامه ریزی سرمربی خواهد بود. یک مربی باید بازیکنان را در زمان های پراسترس و فشار مسابقات بسنجند. یکی از علل موفقیت ولاسکو شناخت خوبش نسبت به بازیکنان بود. برای مسائل فنی زمان به اندازه کافی داریم اما نکته مهم این است که سرمربی به شناخت کافی درباره مسائل فرهنگی و سایر نکات بازی دست یابد.

وی ادامه داد: سرمربی تیم ملی هر چه زودتر انتخاب شود بهتر است، داورزنی به خوبی این نکته را می داند اما شاید مشکلات مالی و مسائل دیگر کمی چالش ایجاد کرده باشد. ما در جریان تمام مسائل فدراسیون نیستیم و از بیرون به موضوع نگاه می کنیم، در هیات رئیسه افرادی مانند افشاردوست و محمودی و سایر نفرات حضور دارند که استخوان خردکرده های این رشته هستند قطعا به داورزنی کمک خواهند کرد.

دامغانی در پایان گفت: موفقیت تیم ملی در المپیک آرزوی همه ماست، به دنبال کسب نتیجه تیم ملی بازخوردهای خوبی برای والیبال ایران در همه زمینه ها رخ خواهد داد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه ورزش: داورزنی سرمربی تیم ملی والیبال را انتخاب کرده است!

داورزنی سرمربی تیم ملی والیبال را انتخاب کرده است!

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش