دامپزشکی بر سلامت واحدهای تولیدی دام و طیور حساس باشد

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: دامپزشکی بر سلامت واحدهای تولیدی دام و طیور حساس باشد خبر اجتماعی:

به گزارش خبرنگار گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا، ایوب درویشی روز دوشنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، اظهار کرد: خروج مرغ از مرغداری باید با تایید دامپزشکی برسد و بر اساس دوره زمانبندی در طول دوره تولید نظارت ویژه کند و سلامت دام و طیور را بررسی و واکسن ها را به موقع علیه بیماری ها اختصاص دهد.
وی ادامه داد: سلامت مردم و امنیت غذایی آنان شوخی بردار نیست به همین دلیل دامپزشکی وظیفه دارد به طور مستمر واحدهای تولیدی دام و طیور نظارت کند.
درویشی یادآور شد: تولیدکنندگان شهروندان این مملکت هستند نباید با آنها مثل دشمن برخورد شود.
وی تاکید کرد: واحدهایی که با سلامت عمومی مردم مرتبط اند اگر دچار مشکل باشند، باید پلمب شوند.
در این نشست پنج طرح مرغداری ۳۰ هزار قطعه ای، پروار بندی گوساله ۲۰۰ راسی شرکت کارخانه آرد نگین زاگرس، شرکت تعاونی فدک سبز، شرکت تیرطاف مطرح و مصوباتی در خصوص رفع مشکل آنها به تصویب رسید.
پرداخت بدهی معوق، پرداخت سرمایه در گردش، همکاری اداره مالیاتی و جلسه برای بررسی کشتار غیر مجاز از دیگر مصوبات این نشست بود.
بر اساس آمار اعلامی در نشست، بر اثر بیماری نیوکاسل و آنفولانزای مرغی چهار واحد مرغداری استان دچار خسارت شده اند و هفت هزار تلفات داشته اند.
خبرنگار: ناهید ابراهیمی ** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
۷۱۷۷/۶۱۱۹

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : دامپزشکی بر سلامت واحدهای تولیدی دام و طیور حساس باشد

دامپزشکی بر سلامت واحدهای تولیدی دام و طیور حساس باشد

۲۲ January 2018 | 2:00 pm

دوره بازرسی جوش