چهارشنبه , ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
داعش مسئولیت حمله به نیروگاه برق عراق را پذیرفت/ واکنش مصر

داعش مسئولیت حمله به نیروگاه برق عراق را پذیرفت/ واکنش مصر


به گزارش  شبکه خبری روسیا الیوم، داعش از طریق رسانه‌های وابسته به خود مسئولیت حمله موشکی به نیروگاه برق صلاح الدین در سامرا را برعهده گرفت. وزارت برق عراق هم اعلام کرد که این حمله از طریق موشک‌های کاتیوشا بوده است و به بخش‌هایی از نیروگاه آسیب زده است.

این وزارتخانه اعلام کرد: خط دیالی-شرق بغداد از دو طرف به دلیل هدف قرار گرفتن دکل‌ها از طریق انفجارها و عملیات خرابکارانه در نزدیکی منطقه خان بنی سعد جدا شده است.

در این راستا مصر ضمن محکومیت حمله موشکی داعش به نیروگاه برق صلاح الدین، همبستگی خود را با عراق درباره اتخاذ اقدامات برای حمایت از امنیت و ثبات خود در مقابله با اقدامات تروریستی اعلام کرد.

مصر بر حمایت کامل خود از تلاش‌های عراق برای مبارزه با تروریسم و ریشه کن کردن آن تأکید کرد.

از سوی دیگر حسن ناظم، سخنگوی دولت عراق اعلام کرد: موانعی در پرونده صادرات نفت به لبنان وجود ندارد. همچنان تدابیر فنی از سوی لبنان درباره این پرونده وجود دارد.

وی گفت: تصمیم عراق کمک به لبنان در این بحران است و مهم است که در سریع ترین زمان ممکن نفت را به لبنان برسانیم. عراق با صادرات نفت به لبنان در ازای خدمات پزشکی و هتل موافقت کرده است.

۳۱۱۳۱۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : داعش مسئولیت حمله به نیروگاه برق عراق را پذیرفت/ واکنش مصر

داعش مسئولیت حمله به نیروگاه برق عراق را پذیرفت/ واکنش مصر

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش