پنج شنبه , ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
داخلی‌سازی خودروهای چینی، همچنان ۲۰درصد

داخلی‌سازی خودروهای چینی، همچنان ۲۰درصد


فرشاد مقیمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر با بیان اینکه داخلی‌سازی خودروهای چینی متوقف نشده است، گفت: تمام خودروهای خارجی که در ایران وارد و تولید می‌شوند، باید داخلی‌سازی حداقل ۲۰ درصدی را انجام دهند؛ بنابراین این سیاست در مورد هیچ خودروسازی از جمله چینی‌ها، متوقف نشده است و البته این درصد، یک نقطه شروع است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این سوال که در دوره مدیریت قبلی معاونت صنایع وزارت صمت، میزان داخلی سازی برای خودروهای چینی در سال ۹۷ معادل ۴۰ درصد اعلام شده بود، و اکنون داخلی سازی ۲۰ درصدی برای خودروسازان چینی بسیار پایین است، گفت: وقتی خودرویی می‌خواهد داخلی سازی شود، باید قطعه سازان هم ظرفیت آن را ایجاد کنند؛ اما این داخلی سازی از ۲۰ درصد شروع شده و بسته به نوع خودرو ممکن است افزایش یافته و ارتقای آن، در مدت زمان متفاوتی صورت گیرد و در برخی موارد هم، زمان کوتاه یا بلند شود.

وی تصریح کرد: ممکن است در بازه زمانی شش ماهه، داخلی سازی به درصد بالاتری برسد و ممکن است در جاهای دیگری هم ظرفیت پایین‌تر باشد و این کار با کندی بیشتری پیگیری شود.

مقیمی ادامه داد: افزایش داخلی سازی باید در یک بازه زمانی صورت گیرد، به این معنا که خودرویی که امروز در داخل کشور وارد می‌شود، باید از ۲۰ درصد داخلی سازی شروع کند؛ اما برخی از خودروهایی که در گذشته وارد کشور شده بودند، درصد بالایی از بومی سازی را ندارند.

وی در پاسخ به این سوال که اکنون سقف داخلی سازی خودروهای چینی چند درصد است، گفت: در این رابطه باید با آمار و ارقام سخن گفت.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : داخلی‌سازی خودروهای چینی، همچنان ۲۰درصد

داخلی‌سازی خودروهای چینی، همچنان ۲۰درصد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش