جمعه , ۹ آبان ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
حکمتیار وارد میدان شد؛ طالبان، زیر نظر ترکیه، با افغان ها مذاکره کند

حکمتیار وارد میدان شد؛ طالبان، زیر نظر ترکیه، با افغان ها مذاکره کند


گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی افغانستان در گفتگو با خبرنگار آناتولی با اشاره به اهمیت تلاش‌های ترکیه برای برقراری صلح در این کشور اظهار داشت: “مذاکره با طالبان باید در ترکیه انجام شود.”

حکمتیار در ادامه با بیان اینکه برگزاری مذاکرات در کشورهایی مانند آلمان، آمریکا و انگلیس که باعث جنگ هستند نتیجه ای نخواهد داشت، گفت:”ترکیه کشوری مسلمان است و طرف جنگ در افغانستان هم نیست. به همین دلیل باید مذاکرات صلح میان طالبان و کابل به میزبانی ترکیه برگزار شود. در این زمینه سیاسی‌ها در افغانستان و طالبان نیز به توافق رسیدند. افغان‌ها مردم ترکیه را بسیار دوست دارند. ترکیه با رجب طیب اردوغان بسیار پیشرفت کرده است. طالبان ابتدا با افغان‌ها مذاکره کند، نه با آمریکا. گفتگو بین افغان‌ها برای حل مشکلات کشورشان بسیار مهم است”.

رهبر حزب اسلامی افغانستان همچنین تمام مشکلات را با گفتگو قابل حل دانست و تاکید کرد: “طالبان پس از پایان مذاکرات با ایالات متحده آمریکا، گفتگو با دولت افغانستان را آغاز کند. طرفین باید درباره تشکیل دولت موقت، ایجاد آتش‌بس و برگزاری انتخابات شفاف به توافق برسند.آمریکا در افغانستان شکست خورده است و تحت فشار مردم خود و جامعه بین‌المللی قرار دارد. افغانستان پس از مداخله‌های خارجی ویران شده است. نیروهای خارجی عامل بی‌ثباتی و جنگ در کشور ما هستند. هزاران نفر بر اثر اشغال افغانستان توسط آمریکا کشته و میلیون‌ها نفر آواره شدند. آمریکا باید تاوان این خسارت‌ را بپردازد و در متن توافق‌نامه صلح نیز لحاظ شود. توافق آمریکا-طالبان اوضاع افغانستان را بهبود نمی‌بخشد”.

وی همچنین با اشاره به اینکه تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری صورت گرفته است، همچنین تصریح کرد: “میزان مشارکت انتخابات بسیار پایین بود. انتظار برگزاری انتخابات شفاف توسط کشوری که نیروهای خارجی نقش فعالی در آن دارند “اشتباه” است. برخی کشورها دخالت مستقیم در این انتخابات داشتند. مردم افغانستان دیگر به انتخابات اعتماد ندارند. همه متوجه تقلب در این انتخابات شدند.
 رئیس‌جمهور جدید را نه صندوق رای بلکه خارجی‌ها تعیین خواهند کرد. بنابراین همانند گذشته دولت ضعیف تشکیل خواهد شد. این انتخابات پیروز ندارد. برگزاری دور دوم نیز بی‌فایده‌ است. احتمالا دولت موقت تشکیل می‌شود. ما نتیجه انتخابات و رئیس‌جمهوری را که با تقلب روی کار می آید، قبول نداریم”.

۳۱۰ ۳۱۰

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه ورزش: حکمتیار وارد میدان شد؛ طالبان، زیر نظر ترکیه، با افغان ها مذاکره کند

حکمتیار وارد میدان شد؛ طالبان، زیر نظر ترکیه، با افغان ها مذاکره کند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش