• Home
  • حمیدرضا صدر و روایتی جذاب برای نبرد لیپی – کی‌روش

حمیدرضا صدر و روایتی جذاب برای نبرد لیپی – کی‌روشلیپی بزرگ برابر ایران.آنها با دردسر راهی مرحله یک چهارم شدند. پیروزی ۲ بر ۱ پس از دریافت یک گل از تایلند بازتابنده شکنندگی چینی ها بود تا قدرت شان. در حقیقت تعویض هوشمندانه یو با ژیائو بود که روند بازی را دگرگون کرد و سپس آن ضربه پنالتی از راه رسید که تساوی را به پیروزی بدل ساخت… از آخرین باری که چین راهی پلی آف شده پانزده سال سپری شده. 
از ۲۰۰۴ در خانه شان. ولی این بار سد بزرگی به نام ایران برابرشان بالا رفته….
چینی ها برابر ایران شکست خوردگان سنتی هستند و در چهار دیدار از شش نبرد آخر برابر پسران سپیدپوش زانو زده اند. اژدها آخرین بار در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ برابر تک گل مهدی طارمی تسلیم شد.
آیا براستی مارچلو لیپی بزرگ  که جام جهانی را فتح کرده و سیزده جام را یووه به چنگ آورده می تواند در هفتاد سالگی ایران را متوقف کند؟ او ایران را تیم کاملی در زمینه تاکتیکی و تکنیکی خوانده و توپ های بلند بازیکنان را معرکه توصیف کرده. با این وصف افزوده “هیچ چیز درفوتبال محال نیست”. او چه خواهد کرد؟ آیا سیستم محبوب ۴،۳،۳ اش را برابر خط میانی قوی ایران فدا کرده و بر تعداد مردانی میانی اش خواهد افزود؟ 
ایران خوش بینانه و با قدرت به سوی جام پرواز کرده و به جایی که رسیده چهار سال پیش رسیده بود. همان جایی که طی ضربه های پنالتی مغلوب عراق شد. اما این تیم از نظر ذهنی بسیار قوی تر شده. آزمون، جهانبخش،انصاری_فر، قدوس و دژاگه ترکیب غیر قابل پیش بینی به خط حمله داده اند و مدافعان حتی یک بار هم زانو نزده اند… ناکامی این متوازن ترین تیم ایران طی دو دهه اخیر برابر چین باورکردنی نخواهد بود.

۲۵۴ ۲۵۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: حمیدرضا صدر و روایتی جذاب برای نبرد لیپی – کی‌روش

حمیدرضا صدر و روایتی جذاب برای نبرد لیپی – کی‌روش