چهارشنبه , ۲ مهر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
حمله راکتی به پایگاه هوایی «البلد» در عراق

حمله راکتی به پایگاه هوایی «البلد» در عراق


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از اسپوتنیک، دفتر نخست وزیر عراق شامگاه پنج شنبه با صدور یک بیانیه اعلام کرد که سه فروند راکت کاتیوشا که از یک سکوی پرتاب متحرک شلیک شده اند، در محوطه داخلی پایگاه هوایی «البلد» در استان صلاح الدین عراق به زمین اصابت کرده اند.

طبق این بیانیه، اصابت این راکتها خسارت قابل توجهی وارد نکرده است.

گفتنی است که پایگاه نظامی البد در ۴۰ مایلی شمال عراق در زمان جنگ آمریکا در این کشور، دومین پایگاه بزرگ نظامی آمریکا در عراق بشمار می رفت. این پایگاه در پی خروج نظامیان آمریکا، در سال ۲۰۱۱ به ارتش عراق تحویل داده شد.

در ماه ژانویه و پس از حمله هوایی نیروهای آمریکا به فرودگاه بغداد که به شهادت سردار «قاسم سلیمانی» و چندین تن از اعضای برجسته حشد الشعبی انجامید، قانونگذاران در پارلمان عراق خواستار خروج نیروی آمریکا از خاک عراق شدند. با این حال، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا مدعی شد که تا زمانی که عراق «هزینه فوق العاده سنگین» پایگاه هوایی بلد را به آمریکا نپردازد، نیروهای آمریکایی این پایگاه را ترک نخواهند کرد!

شایان ذکر است که در یک حمله راکتی دیگر به این پایگاه در ماه ژانویه، چهار تن از نیروهای مسلح عراقی زخمی شدند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : حمله راکتی به پایگاه هوایی «البلد» در عراق

حمله راکتی به پایگاه هوایی «البلد» در عراق

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش