چهارشنبه , ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
حمله باج افزاری به آمریکا کسب و کارهای سوئدی را فلج کرد

حمله باج افزاری به آمریکا کسب و کارهای سوئدی را فلج کرد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز گذشته یکی از بزرگترین حملات باج افزاری تاریخ در سراسر جهان گسترده شد و فروشگاه خوار و بار زنجیره‌ای «کوپ»(Coop) را وادار کرد تا ۸۰۰ شعبه خود را تعطیل کند. در شعبات تعطیل شده این شرکت سوئدی صندوق‌ها از کار افتاده بودند.

این در حالی است که روز جمعه اخباری از حمله باج افزاری به نرم افزار شرکت آمریکایی کاسیا منتشر شد. کارشناسان امنیت سایبری معتقدند گروه هکریREvil با نفوذ به نرم افزار مدیریت شبکه کاسیا بدافزاری را در سیستم هزاران کسب و کار وارد کرده است.

درهمین راستا شرکت سوئدی کوپ نیز از یک ابزار مدیریت برای به روز رسانی از راه دور صندوق فروشگاه‌هایش استفاده کرده بود و به همین دلیل گرفتار حمله باج افزاری شد.

کاسیا اعلام کرد در زمینه هک با اف بی آی همکاری می‌کند و فقط ۴۰ مشتری آن به طور مستقیم با حمله باج افزاری روبرو شده‌اند. البته طبق اطلاعات منتشر شده از طریق این شرکت‌ها به ۲۰۰ کسب وکار در آمریکا نیز حمله سایبری شد.

از سوی دیگر به نوشته آژانس خبری سوئد شرکت Visma Esscom که مدیریت سرورها و دستگاه‌های چند کسب و کار سوئدی را برعهده دارد از نرم افزار کاسیا استفاده می‌کند. در نتیجه این حمله سایبری سرویس‌های راه آهن دولتی و یک داروخانه زنجیره‌ای نیز مختل شده‌اند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: حمله باج افزاری به آمریکا کسب و کارهای سوئدی را فلج کرد

حمله باج افزاری به آمریکا کسب و کارهای سوئدی را فلج کرد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش