سه شنبه , ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
طراحی سایت در اصفهان
حماس: سیاست‌‌های «ترامپ» در هیج جا موفق نبوده است

حماس: سیاست‌‌های «ترامپ» در هیج جا موفق نبوده است

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، «موسی ابومرزوق» از اعضای دفتر سیاسی جنبش حماس تأکید کرد، «معامله قرن» موفق نخواهد شد و آثار ویرانگر آن فقط به مسأله فلسطین محدود نیست.

ابومرزوق در صفحه توئیتر خود نوشت: سیاست‌های ترامپ در هیچ مکانی موفق نخواهد بود. (این سیاست‌ها) در آمریکای لاتین، کشورها را ویران و فقیر کرد؛ متحدان اروپایی ترامپ با وی در هیچ سیاستی به توافق نرسیدند، در جنگ اقتصادی با چین به پیروزی نخواهد رسید. در کشور ما نیز با «معامله قرن» منجر به آشوب و غوغا شد، طرحی که هنوز از نشست‌ها خارج نشده اما آثار ویرانگر آن شامل هر مکانی می‌شود و (این طرح) موفق نخواهد شد.

 

معامله قرن، طرحی به پیشنهاد دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی، برای پایان منازعه «اسرائیل» با فلسطین و مقدمه‌ای برای عادی‌سازی روابط عربی اسرائیلی است. در این طرح و مذاکرات بعدی، مسئله آوارگان با «وطن جایگزین» در خارج از فلسطین اشغالی حل و «حق بازگشت» آوارگان فلسطینی به کشورشان برای همیشه لغو می‌شود.

اخیرا «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در یک محفل خصوصی اظهاراتی درباره معامله قرن مطرح کرده که نشان می‌دهد حتی دیپلمات ارشد دولت آمریکا هم به (موفقیت) این طرح باور چندانی ندارد.

بر اساس محتوای یک فایل صوتی منتسب به پامپئو که روزنامه «واشنگتن‌پست» به آن دست یافته، او در دیدار با گروهی از سران یهودی گفته استف ممکن است گفته شود که این طرح «غیر قابل» اجرا است. وی البته ابراز امیدواری کرده که فلسطینی‌ها بلافاصله این طرح را رد نکنند (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/ص

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : حماس: سیاست‌‌های «ترامپ» در هیج جا موفق نبوده است

حماس: سیاست‌‌های «ترامپ» در هیج جا موفق نبوده است

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش