دوشنبه , ۳ آبان ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
حضور ۶ وزیر در تظاهرات صهیونیست‌ها علیه نتانیاهو

حضور ۶ وزیر در تظاهرات صهیونیست‌ها علیه نتانیاهو

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، شامگاه گذشته (یکشنبه) صدها نفر از یهودیان ساکن قدس اشغالی مقابل اقامتگاه «بنامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند و خواستار واکنش سخت کابینه علیه فلسطینی‌ها در کرانه باختری شدند.

به نوشته وبگاه شبکه «آی۲۴ نیوز» نکته قابل توجه این تظاهرات اما حضور نیمی از وزیران کابینه نتانیاهو در این تظاهرات علیه سیاست‌ها و تدابیر امنیتی خودش بود.

صهیونیست‌ها با تجمع مقابل اقامتگاه نخست‌وزیری، خیابان‌های اصلی قدس اشغالی را مسدود کرده و شعارهای ضد فلسطینی و ضد مقاومت سر دادند. آنها همچنین خواستار مکانیزم بازدارندگی موثرتر علیه عملیات‌های استشهادی، تدابیر امنیتی شدیدتر و افزایش حضور نظامانی در کرانه باختری شدند.

شش وزیر کابینه رژیم صهیونیستی شامل سرهنگ «نفتالی بنت» وزیر آموزش، سرهنگ «آیلت شاکد» وزیر دادگستری، سرلشکر «یواف گالانت» وزیر ساخت‌وساز، سرگرد «اوری آریل» وزیر کشاورزی، «یارین لِوین» وزیر گردشگری و «زئیو الکین» وزیر محیط زیست در این تظاهرات علیه نتانیاهو شرکت کردند.

 

کرانه باختری که به صورت مشترک توسط تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی اداره می‌شود، در سال‌های گذشته عمدتا آرام‌تر از نوار غزه بوده و اعتراضات در آن هم به تظاهرات‌های غیرمسلحانه محدود بوده است. همین امر موجب شده تا شهرک‌سازی در مناطق مختلف کرانه باختری ادامه یافته و فلسطینی‌ها هر روز بیشتر شاهد از دست رفتن اراضی خود باشند.

«نداو آرگامان» رئیس سرویس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) چندی قبل هشدار داده بود که ادامه وضعیت فعلی در کرانه باختری می‌تواند به بروز انتفاضه جدید و همچنین فعال شدن هسته‌های مسلح مقاومت در این منطقه منجر شود.

به نوشته پایگاه «المانیتور»، عملیات‌های مسلحانه اخیر در کرانه باختری، آن هم در شرایطی که این منطقه تحت نظارت شدید سرویس‌های امنیتی تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی قرار دارد، موجب نگرانی شدید تل‌آویو شده است. یک مقام ارشد امنیتی رژیم صهیونیستی به این پایگاه گفته شاباک نگران است که ادامه این عملیات‌های مسلحانه اوضاع را در کرانه باختری را ناآرام کرده و شرایط را برای گسترش عملیات‌ها فراهم کند.

انتهای پیام/ص

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : حضور ۶ وزیر در تظاهرات صهیونیست‌ها علیه نتانیاهو

حضور ۶ وزیر در تظاهرات صهیونیست‌ها علیه نتانیاهو

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش