پنج شنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
حضور حزب حاکم مجارستان در پارلمان اروپا معلق شد

حضور حزب حاکم مجارستان در پارلمان اروپا معلق شد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از یورونیوز، نمایندگان احزاب راست میانه اروپا، حضور حزب حاکم مجارستان موسوم به فیدز را در خانواده این احزاب در پارلمان اروپا به حال تعلیق در آوردند.

جوزف دوال رئیس حزب مردم اروپا (European People’s Party) ضمن اعلام این خبر گفت: این تصمیم با رأی نمایندگان عضو در بروکسل گرفته شده است.

دوال اعلام کرد این تصمیم در پی درخواست‌های گسترده از ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان برای رعایت اصول دموکراتیک و رعایت حاکمیت قانون در این کشور گرفته شده است.

دوال در توییتی نوشت: «این تعلیق شامل این می‌شود که این حزب در نشست‌های حزبی شرکت نداشته، حق رأی دادن و پیشنهاد نامزد برای کرسی‌ها را ندارد.»

از سوی دیگر، ویکتور اوربان رئیس حزب فیدز اعلام کرد که وی «داوطلبانه» با توقف مشارکت حزبش، یعنی حزب فیدز، در فعالیت خانواده اصلی احزاب راست میانهٔ اروپا موافقت کرده بوده تا از تعلیق اجباری آن جلوگیری کند.

اوربان گفت که کمیته‌ای در گروه احزاب راست میانه پارلمان اروپا به وی قول داده بوده است که حزب فیدز را معلق نکند بلکه اجازه بدهد این حزب به شکل داوطلبانه مشارکت خود را متوقف کند تا زمانی که کمیسیونی مستقل گزارشی از روند حاکمیت قانون در مجارستان ارائه کند.

حزب فیدز به رهبری ویکتور اوربان که در ابتدا یک حزب راست میانه به شمار می‌رفت در چند سال اخیر به یکی از افراطی‌ترین و مهاجرستیزترین احزاب مجارستان تبدیل شده است. تحلیلگران دلیل اصلی محبوبیت این حزب را نیز سیاست‌های مهاجرستیزانه آن می‌دانند ولی همین رویکرد سبب بروز اختلافات جدی میان دولتمردان مجارستان و اتحادیه اروپا شده است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : حضور حزب حاکم مجارستان در پارلمان اروپا معلق شد

حضور حزب حاکم مجارستان در پارلمان اروپا معلق شد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش