چهارشنبه , ۸ بهمن ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
حسگر سیلیکونی برای رصد نوزادان بیمار

حسگر سیلیکونی برای رصد نوزادان بیمار


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از واشنگتن پست، در بخش آی سی یو مخصوص کودکان بسیاری از بیمارستان ها نوزادانی با انبوهی از سیم به مانیتورهای مختلفی متصل هستند. این سیم ها اجازه نمی دهند والدین به راحتی فرزندشان را در آغوش بگیرند و به پوست نوزاد آسیب می زنند.

در همین راستا محققان دانشگاه «نورث وسترن» آمریکا یک حسگر بی سیم و نازک شبیه پوست ابداع کرده اند که این سیم های مزاحم را حذف می کند.

حسگرهای مذکور از  جنس سیلیکون هستند و بدون چسب های قدرتمند به پوست نوزاد می چسبد. داخل این لایه سیلیکونی قطعات الکترونیکی مینیاتوری وجود دارد.همچنین یک فرستنده زیر تخت نوزاد حسگرها را به طور بی سیم شارژ می کند و اطلاعات را به رایانه می تاباند.

تست های اولیه نشان داد این حسگرها می توانند ضربان قلب و علائم حیاتی نوزاد را به طور دقیق و صحیح اندازه گیری کنند.

 در مرحله بعد محققان قصد دارند این دستگاه های ارزان را در کشورهای در حال توسعه بررسی کنند که نمی توانند تجهیزات استاندارد رصد نوزادان را فراهم کنند. این حسگرها در ماه آوریل در زامبیا آزمایش می شوند.

این تحقیق در ژورنال Science  منتشر شده است. 

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: حسگر سیلیکونی برای رصد نوزادان بیمار

حسگر سیلیکونی برای رصد نوزادان بیمار

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش