یکشنبه , ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
حجم معاملات مسکن در شهر تهران ۳۳ درصد افت کرد/ رشد ۶۲ درصدی قیمت مسکن در یک سال

حجم معاملات مسکن در شهر تهران ۳۳ درصد افت کرد/ رشد ۶۲ درصدی قیمت مسکن در یک سال

به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در ماه مورد گزارش متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۷۴ میلیون ریال  بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۶٫۱ و ۶۲٫۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

گزارش تحولات مسکن شهر تهران برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه می‌شود.

تعداد معاملات انجام شده طی این ماه ۱۲ هزار فقره بود که نسبت به مردادماه سال ۱۳۹۶ معادل ۳۳٫۲ درصد کاهش دارد. 

در پنج ماهه نخست سال ۱۳۹۷ نیز تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۶۴ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی بالغ شد که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن ۷٫۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

همچنین بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا حاکی از آن است که واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۴۴٫۳ درصد بیشترین سه را به خود اختصاص داده‌اند. در این ماه شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۴٫۱ و ۱۱٫۸ درصد رشد داشته است.

انتهای پیام/ب

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : حجم معاملات مسکن در شهر تهران ۳۳ درصد افت کرد/ رشد ۶۲ درصدی قیمت مسکن در یک سال

حجم معاملات مسکن در شهر تهران ۳۳ درصد افت کرد/ رشد ۶۲ درصدی قیمت مسکن در یک سال

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش