سه شنبه , ۶ مهر ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
جیل مورفی درگذشت

جیل مورفی درگذشت


به گزارش خبرگزاری پایگاه خبری نهانه به نقل از خبر آنلاین، جیل مورفی نویسنده و تصویرگر بریتانیایی کتاب کودک که بیشتر برای خلق مجموعه کتاب‌های «بدترین جادوگر» و «خانواده بزرگ» شناخته می‌شود در سن ۷۲ سالگی از دنیا رفت.

«مکمیلان» ناشر آثار «مورفی» با انتشار بیانیه‌ای خبر درگذشت این نویسنده را اعلام کرد و نوشت: «مورفی» پس از مبارزه طولانی با سرطان درگذشت.

«مورفی» نگارش «بدترین جادوگر» را در سن ۱۸ سالگی و زمانی که هنوز در مدرسه مشغول تحصیل بود آغاز کرد. مادر این نویسنده زمانی گفته بود «مورفی» و دو دوستش در یونیفرم‌های تیره مدرسه شبیه به جادوگران شده بودند و همین الهام‌بخش «مورفی» برای خلق نخستین کتابش بوده است.

با وجود نگرانی‌هایی درباره این‌که شاید «بدترین جادوگر» برای کودکان دلهره‌آور به نظر برسد اما این کتاب به اثری موفق تبدیل شد و بیش از سه میلیون نسخه از آن به فروش رفت.

آثار «مورفی» جوایز مختلفی را به خود اختصاص دادند. «همه در یک تکه» و «بالاخره آرامش» از دیگر آثار موفق این نویسنده به شمار می‌روند.

۵۸۵۸

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : جیل مورفی درگذشت

جیل مورفی درگذشت

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش