جمعه , ۴ تیر ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
جهش ۹۰ درصدی سود غول‌های صنعتی چین در ماه مارس

جهش ۹۰ درصدی سود غول‌های صنعتی چین در ماه مارس


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از راشاتودی، اداره ملی آمار چین اعلام کرد سود شرکت‌های صنعتی این کشور در ماه مارس تحت تأثیر تقویت ریکاوری اقتصادی و رشد تقاضا برای مواد خام، با جهش شدیدی همراه شده است.

داده‌ها نشان می‌دهد سود شرکت‌های صنعتی چین در ماه مارس با ۹۲.۳ درصد جهش نسبت به سال گذشته به ۷۱۱.۱۸ میلیارد یوآن (۱۰۹.۶ میلیارد دلار) رسیده است.

با این حال داده‌های جدید نشان می‌دهد سرعت رشد سود صنعتی چین نسبت به ۲ ماه ابتدایی سال کاهش یافته است. در ماه‌های ژانویه و فوریه سود شرکت‌های صنعتی چین ۱۷۹ درصد نسبت به سال گذشته جهش کرده بود.

ژو هونگ، یکی از مقامات مهم اداره ملی آمار چین می‌گوید: سود سرشار بخش تولید مواد اولیه و خام، به ویژه در مواد شیمیایی، سوخت و فلزات باعث شد سود کل بخش صنعت با رشد قابل توجهی روبرو شود.

به این ترتیب در بازه ژانویه تا مارس سود شرکت‌های صنعتی چین ۱۳۷ درصد نسبت به بازه مشابه سال قبل رشد کرد و به ۱.۸۲۵ تریلیون یوآن (۲۸۱ میلیارد دلار) رسید.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : جهش ۹۰ درصدی سود غول‌های صنعتی چین در ماه مارس

جهش ۹۰ درصدی سود غول‌های صنعتی چین در ماه مارس

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش