جمعه , ۲ مهر ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
جنبش دانشجویی باید ضدظلم باشد/مسئولان در ارتباط با اروپا دقت کنند

جنبش دانشجویی باید ضدظلم باشد/مسئولان در ارتباط با اروپا دقت کنند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، حجت ‌الاسلام مهدی عالی ظهر امروز جمعه در خطبه‌ های نماز جمعه تبریز که با حضور پرشور و باشکوه مردم تبریز در مصلی اعظم امام خمینی این شهر برگزار شد ابراز داشت: ۱۶ آذرماه روز دانشجو را گرامی می داریم و در این روز دانشجوبان علیه استکبار اعتراض کردند و ۱۶ آذر روز ضداستکبار و ضد آمریکا است.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ های کشور نباید به دشمن سیگنال بدهند، ادامه داد: باید دانشجویان ضد ظلم، استکبار و سلطه خارجی باشند.

امام جمعه موقت تبریز با اشاره به اینکه ۱۶ آذر به دانشجوی ضداستکبار منصوب است، گفت: داشتن روحیه انقلابی از اصلی ترین ویژگی های دانشجویان است و جنبش دانشجویی باید سیاست داشته باشد ولی سیاست ‌زده نباشد.

هداف اصلی دانشجویان کسب علم باشد

حجت الاسلام عالی با تاکید بر اینکه باید هدف دانشجویان ارتقای علمی و دانش اندوزی باشد، گفت: امیدواریم مراکز علمی و حوزه و دانشگاه تحت نظر رهبر معظم انقلاب حفظ و ارتقا پیدا کنند.

وی با بیان اینکه دانشجو موتور متحرک جامعه است، ابراز داشت: جنبش دانشجویی باید عاشق آرمان‌ های انقلاب اسلامی باشد و همواره برای رسیدن به آرمان ‌ها تلاش کند. دانشجویان زبان گویای مردم هستند و باید مشکلات جامعه از زبان آنها بیان شود.

امام جمعه موقت تبریز سپس به ضرورت رعایت حجاب و عفاف در جامعه تاکید کرد و گفت: یکی از ضرورت های دین حجاب است و بدون شک کسی که این واجب را رد کند دچار ارتداد می‌ شود.

وی با اشاره به اینکه باید انسان حدود الهی را از حیث انجام واجبات و ترک محرمات رعایت کند، گفت: تقوا پلیس وجودی انسان است و نظاره ‌گر کنترل واردات و صادرات انسان است.

مسئولان در اظهارات خود دقت کنند

حجت الاسلام عالی سپس در خصوص اظهارات برخی از مسئولان گفت: مسئولان اخیرا در خصوص پول شویی و برجام و رابطه با اروپا برخی اظهارات داشتند که باید دقت کنند و بصیرت داشته باشند و تقوای کلامی را رعایت کنند.

وی سپس در خصوص رابطه ایران با اروپا گفت: در ارتباط با اروپا باید دقت کرد، باید در رابطه با اروپایی که شرط تصویب کنوانسیون‌ ها را FATF، CFT گذاشته دقت و به منویات مقام معظم رهبری توجه کنیم.

وی با اشاره به اینکه در جنگ اقتصادی با دشمن هستیم، گفت: باید در جنگ اقتصادی مردم و مسئولان با اخلاص و با تلاش شبانه روزی برای کشورمان تلاش کنند.

امام جمعه موقت تبریز افزود: دشمن چند بار علیه ایران اسلامی تبلیغات منفی و دروغ داشته و باید در میدان جنگ اقتصادی هوشیار بوده و سستی و غفلت نکنیم.

وی به شهادت شهید محراب آیت ‌الله دستغیب نیز اشاره کرد و افزود: ایشان معلم بزرگ دین بودند و کتاب‌ های آیت ‌الله دستغیب برای تقویت روحیه معنوی بسیار موثر است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : جنبش دانشجویی باید ضدظلم باشد/مسئولان در ارتباط با اروپا دقت کنند

جنبش دانشجویی باید ضدظلم باشد/مسئولان در ارتباط با اروپا دقت کنند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش