دوشنبه , ۴ شهریور ۱۳۹۸
طراحی سایت در اصفهان
جلیقه‌زردها در شهرهای مختلف فرانسه تظاهرات کردند

جلیقه‌زردها در شهرهای مختلف فرانسه تظاهرات کردند


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از یورونیوز، معترضان فرانسوی موسوم به جلیقه‌زردها ۲ روز پس از رد قانون «ضدخرابکاری» از سوی شورای قانون اساسی فرانسه، امرز شنبه با حضور پررنگ‌تر نسبت به هفته گذشته در بیست و یکمین شنبه متوالی، تجمع اعتراض خود را در شهرهای مختلف فرانسه برگزار کردند.

مطابق اعلام وزارت کشور فرانسه در مجموع ۶ هزار و ۳۰۰ معترض جلیقه زرد امروز در سراسر فرانسه به خیابان آمدند.

بر اساس این گزارش، از این میزان ۳ هزار و ۱۰۰ نفر در خیابان‌های پاریس دست به اعتراض زدند.

این در حالی است که هفته گذشته تعداد آنها در پاریس هزار و ۸۰۰ نفر و در کل فرانسه ۵ هزار و ۶۰۰ نفر گزارش شده بود.

جلیقه زردها امروز با حضور در خیابان‌های پاریس، لئون، دیژون، نیس، نانت، مونت‌پلیه، بوردو، تولوز و سنت‌اتین ضمن تاکید بر ادامه اعتراض‌های سراسری خود شعارهای علیه امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه سر دادند.

پارلمان فرانسه اخیراً لایحه «ضدخرابکاری» دولت فرانسه که با هدف تشدید برخورد با اقدام‌های مخرب معترضان تدوین شده بود را تصویب کرد ولی این قانون پنجشنبه گذشته از سوی شورای قانون اساسی فرانسه رد شد.

جلیقه زردها معتقدند ارائه این لایحه از سوی دولت آقای ماکرون نشان دهنده روحیه دیکتاتوری اوست و خواهان استعفای او هستند.

جنبش اعتراضی جلیقه زردهای فرانسه از ۱۷ ماه نوامبر سال گذشته میلادی و در اعتراض به تصمیم دولت مبنی بر افزایش قیمت سوخت و کاهش مالیات ثروتمندان آغاز شد ولی به مرور مطالبات آنها رو به افزایش گذاشت.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : جلیقه‌زردها در شهرهای مختلف فرانسه تظاهرات کردند

جلیقه‌زردها در شهرهای مختلف فرانسه تظاهرات کردند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش