جایزه جهانی بنیاد «لی کوان یو» در دست دانشمند ایرانی

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: جایزه جهانی بنیاد «لی کوان یو» در دست دانشمند ایرانی خبر اقتصادی:

به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از مهر در مراسمی که امروز با حضور  ادی تئو، رییس بنیاد لی کوان یو، تعدادی از مدیران ارشد این بنیاد و وزارت خارجه این کشور و هیئت ایرانی همراه برگزار شد جایزه جهانی بنیاد لی کوان یو که اولین نخست وزیر و بنیانگذار سنگاپور نوین می باشد به علی طیب نیا، دانشمند اقتصاد دان ایرانی و وزیر سابق امور اقتصادی و دارایی کشورمان تعلق گرفت. این اولین باری است که این جایزه معتبر بین‌المللی  به یک شخصیت برجسته ایرانی تعلق می‌گیرد.

در ابتدای این مراسم ادی تئو ضمن تجلیل از مقام علمی، اقتصادی و سیاسی طیب نیا به فعالیت های موثر این استاد دانشگاه در توسعه کشور، بهبود شرایط اقتصادی ایران و کاهش چشمگیر تورم درزمان تصدی وزارت امور اقتصاد و دارایی، نقش کلیدی ایشان در ارتقاء سطح روابط دو جانبه و همچنین توفیقات و فعالیت های اثر بخش علمی و اکادمیک ایشان از جمله تالیفات و تحقیقات گسترده و ارزنده این اقتصاد دان برتر اشاره کرد.

 طیب نیا نیز پس از دریافت جایزه در سخنانی ضمن تشکر از بنیاد لی کوان یو بدلیل این انتخاب، اظهار امیدواری کرد این امر به بهبود روابط دوجانبه  دولت ایران و سنگاپور و همچنین فعالین بخش های خصوصی دوکشور در حوزه های مورد علاقه طرفین بی انجامد. این سیاستمدار ایرانی نقش مؤثری در تقویت روابط اقتصادی ایران و سنگاپور از جمله در امضای موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری که به تصویب دو کشور رسید و از اول ماه آینده میلادی لازم الاجرا می‌شود ایفا نمود.

ملاقات با مقامات عالیرتبه سنگاپور از جمله معاون نخست وزیر، وزیرمشاور دولت و نخست وزیر سابق، وزیر تجارت و صنعت ، وزیر ارشد دفاع و امور خارجه و همچنین سخنرانی در فدراسیون کسب و کار سنگاپور و مرکز مطالعات بین الملل راجاراتنام دانشگاه فنی نانیانگ و برگزاری جلسات پرسش و پاسخ در این مراکز از دیگر برنامه های پیش بینی شده هیئت ایرانی می‌باشد.

طیب نیا را در این سفر، هیئتی بلند پایه متشکل از سفیر ایران در سنگاپور، مدیر کل سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران و همچنین جانشین رییس سازمان بورس در امور بین الملل و جذب سرمایه گذاری خارجی همراهی می کنند.

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : جایزه جهانی بنیاد «لی کوان یو» در دست دانشمند ایرانی

جایزه جهانی بنیاد «لی کوان یو» در دست دانشمند ایرانی

۱ February 2018 | 6:00 pm

دوره بازرسی جوش