جمعه , ۷ آذر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
تکمیل سالن سرپوشیده شش هزارنفری و افزایش سرانه ورزش در اولویت است

تکمیل سالن سرپوشیده شش هزارنفری و افزایش سرانه ورزش در اولویت است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، لطف الله سیاهکلی روز پنجشنبه با حضور در اداره ورزش و جوانان استان قزوین با مدیرکل، رؤسای شهرستان‌ها و معاونان این اداره گفتگو کرد.

عباس علایی مقدم در این دیدار با ارائه گزارشی از وضعیت ورزش استان و موفقیت‌های کسب شده اظهار داشت: در استان قزوین ۵۱ هیئت ورزشی با ساماندهی حدود ۸۰ هزار ورزشکار بیمه شده داریم و در سال‌های اخیر توانسته ایم جایگاه ورزش استان را از میان ۵۲ دستگاه اجرایی در ردیف ۱۰ دستگاه برتر قرار دهیم.

وی بیان کرد: در حوزه ورزش قهرمانی و بازی‌های آسیایی در سال‌های گذشته فقط ۴ نفر اعزام می‌شد که دو مدال کسب شد که در این دوره با چشم انداز ترسیم شده تعداد ۸ ورزشکار اعزام و ۴ مدال کسب کردیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین تصریح کرد: در مسابقات آسیایی و پار آسیایی ۱۹ نفر اعزام شدند که ۳ نفر مربی و داور بودند که توانستیم ۸ مدال بگیریم که ۱۵ درصد مدال‌ها نصیب استان شد که شاهد افزایش ۴۰۰ درصدی کسب مدال بودیم.

علایی مقدم تصریح کرد: تهمینه کربلایی اولین مدال آسیایی بانوان را دریافت کرد که افتخار بزرگی بود و علیپور و بهمن عسگری هم پرچم کشور را به اهتزاز درآوردند.

وی اضافه کرد: خیز بعدی ما برای مسابقات المپیک بود که محمدرضا مؤذن و بهمن عسگری راه یافتند و شانس مدال طلا در المپیک داریم در حالی که استان‌های بزرگ مدال ندارند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین یادآور شد: در حال حاضر ۱۳ رشته آمایشی برای مردان و ۱۱ رشته آمایشی برای بانوان داریم که تعداد ورزشکاران زن سامان یافته ۳۷ هزار و ۳۳۰ نفر و مردان ۳۹ هزار نفراست.

وی اضافه کرد: در رشته‌های جودو، ژیمناستیک، تکواندو جایگاه خوبی در کشور داریم و در بخش بانوان سومین سال متوالی سنجش مادران و دختران روستایی را آغاز کرده‌ایم و ورزش قهرمانی بانوان را جدی گرفته‌ایم.

راه اندازی ۱۳۰ خانه ورزش روستایی

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین تصریح کرد: به منظور توزیع عادلانه امکانات ورزشی تاکنون ۱۳۰ خانه ورزش روستایی در مناطق مختلف راه اندازی شده که ۶۶ مورد در حوزه انتخابیه قزوین، البرز و آبیک است.

وی اظهار داشت: امسال نیز راه اندازی ۳۰ خانه ورزشی روستایی در دستور کار است و در صورت لزوم با نظر نمایندگان آمادگی داریم در هر روستا این امکانات را ایجاد کنیم.

علایی مقدم گفت: برای کمک به اشتغال ورزشکاران تعداد ۲۰ طرح با یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان حمایت اجرا شده است.

افزایش ۲۵ هزار مترمربع فضای ورزشی

وی اضافه کرد: در سه سال اخیر ۲۵ هزار مترمربع به سرانه ورزشی استان قزوین اضافه شده که ۱۹ هزار مترمربع آن در سه شهرستان قزوین، البرز و آبیک است.

علایی مقدم یادآور شد: در واگذاری طرح‌های نیمه تمام ورزشی شاخص هستیم و ۵ پروژه تاکنون واگذار شده است.

وی بیان کرد: امسال زمین چمن مصنوعی مینودر و خانه جوان کورانه و در شهرستان البرز ساختمان اداری الوند، خوابگاه ورزشی، زورخانه شریف آباد. چمن مصنوعی در آبیک و سالن کوندج در دستور راه اندازی است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: سرانه ورزش در استان پایین است و در برنامه چهارم باید یک متر و برنامه پنجم به یک متر و ۲۰ سانت می‌رسید که در حال حاضر در قزوین ۴۴ سانتیمتر، آبیک ۹۴ سانتیمتر و البرز ۱۷ سانتیمتر است.

اولویت ما تکمیل طرح‌های نیمه تمام است

وی بیان کرد: مهمترین اولویت ما در سال جاری تکمیل طرح‌های نیمه تمام ورزشی بویژه سالن سرپوشیده شش هزار نفری و پیس دو و میدانی است.

علایی مقدم اضافه کرد: در سال گذشته در ۱۳۰ رقابت ورزشی میزبان بودیم و در صورت تکمیل سالن شش هزار نفری قادریم مسابقات بین المللی را هم میزبانی کنیم.

وی اظهار داشت: قزوین می‌تواند میزان مسابقات ملی و جهانی باشد و این کار نیازمند تسریع در ساخت سالن شش هزار نفری است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین تصریح کرد: در آبیک یک استخر نیمه تمام با حدود ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی متعلق به شهرداری است که تکمیل آن ۸ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و آماده واگذاری به بخش خصوصی است.

وی گفت: سهم اعتبارات ملی در ورزش باید بیشتر شود تا بتوانیم سالن سرپوشیده و پیست دو و میدانی را بسرعت تکمیل کنیم.

علایی مقدم اضافه کرد: با تصویب مجلس ۲۷ صدم درصد از محل ارزش افزوده به ورزش اختصاص داده شد که از سهم ۱۴ میلیارد تومانی استان در سال گذشته فقط ۸.۵ درصد معادل یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان دریافت کردیم که جوابگو نبود.

وی اظهار داشت: اعتبارات مصوب استانی ما ۲۰ میلیارد تومان و اعتبارات ملی حدود ۱۴ میلیارد تومان بود که فقط ۸ میلیارد تومان تخصیص یافت.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین خواستار حمایت نمایندگان برای تسریع در اجرای طرح‌های عمرانی و ورزشی در استان شد.

.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه ورزش: تکمیل سالن سرپوشیده شش هزارنفری و افزایش سرانه ورزش در اولویت است

تکمیل سالن سرپوشیده شش هزارنفری و افزایش سرانه ورزش در اولویت است

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش